מעורבות והתערבות הורים: עכשיו גם לקראת הבחירות בראשון לציון

יו"ר הנהגת ההורים שפרש כדי להצטרף למתמודד לראשות העיר, יו"רים שקראו לתמוך במתמודד למועצת העיר ולא פחות משמונה בעלי תפקידים בוועדי ההורים שהחליטו לחצות את הקווים. איך הפכו ההורים לגורם משפיע לקראת הבחירות שיתקיימו בעוד כחודש

פורסם בתאריך: 2.10.18 13:10

אחד הנושאים המרכזיים שמטרידים את המורים והמנהלים, ואשר נדנו בהרחבה בוועידת החינוך של ערי ישראל בראשון לציון, הוא התערבות ההורים. ומתברר, כי ההורים אינם מעורבים רק בתוך הנעשה בתוך בית הספר אלא גם בבחירות המקומיות. דבר שגורר לא מעט ביקורת.

כמה מהדמויות המוכרות בפוליטיקה המקומית שימשו בעבר בתפקידים בכירים בוועדי ההורים ביישוב, בהם המתמודדים לראשות העיר ראשון לציון ליאל אבן זהר ואסף דעבול  וכן המתמודדים למועצת העיר, כמו אייל מושיוב ואוהד אוזן. בסך הכל, לקראת הבחירות הקרובות שיתקיימו בסוף אוקטובר, יתמודדו במסגרת הרשימות השונות לא פחות משמונה חברי ועדי הורים מראשון לציון, בהם גם אבי צרף, מי ששימש כיו"ר הנהגת ההורים הארצית ופרש מתפקידו לטובת הצטרפות לרשימתו של מוטי עג'מי המתמודד לראשות העיר, כפי שפורסם כאן.

הצטרפותו של צרף, שפעל ב-16 השנים האחרונות בתפקידים שונים בהנהגת ההורים, מהם שלוש בפעמים בתפקיד היו"ר העירוני והיו"ר הארצי, גררה ביקורת. זאת בטענה, כי הורים רבים בראשון לציון ובכלל ביישובים רבים בארץ, משתמשים בכוח שניתן להם כנציגי ההורים, כדי לסלול את דרכם לפוליטיקה המקומית והארצית.

"עשייה ציבורית היא משהו שזורם לי בעורקים", מגיב צרף לביקורת, "נכון ,רבים מחברי המועצה התחילו את דרכם בוועדי הורים, אבל זו לא מילה גסה, אנשים תורמים מזמנם, יושבים בוועדות, עוזרים לכולם על חשבון המשפחה שלהם והזמן הפרטי, ובנקודה מסוימת עוברים לפוליטיקה המקומית, משום ששם אפשר לעזור בכל המישורים, לא רק בחינוך. בפוליטיקה במקומית אפשר להשפיע ולשנות על העשייה בעיר. בוועד הורים לומדים איך הדברים עובדים, איך עובדת המערכת, התנסות למי שממשיך למועצת העיר, לכן אני רואה יתרון מוחלט בעשייה הקודמת שלי כיו"ר הנהגת ההורים הארצית".

התערבות ועדי ההורים בפוליטיקה המקומית אינה מסתיימת רק בחציית הקווים, ובאה לידי ביטוי גם בתמיכה מתוך הוועדים. השבוע, למשל, הודיעו היו"רים של ועדי ההורים בבתי הספר הממלכתיים דתיים על תמיכתם באוהד אוזן, חבר מועצת העיר שעומד בראש רשימת "סרוגים החברתיים" ומתמודד למועצת העיר.

היו"רים שהביעו תמיכה הם מבתי הספר ישורון, הראל, סיני, שובו, זבולון המר, אולפנה וישיבת בני עקיבא, שמסרו בהודעה משותפת כי אוזן, ששימש בעבר כיו"ר ועד ההורים העירוני, יוכל לתת מענה לתחום החינוך בכלל והחינוך הדתי בפרט. "לאחר ששמענו על תכניותיו עבור החינוך הדתי בעיר ובנושאים נוספים, החלטנו לתת את ברכתנו ותמיכתנו לתנועת הסרוגים בראשות אוהד אוזן בבחירות, ואנו מאמינים שיעשה חייל לטובת הציבור הדתי בעיר. אנו קוראים מכאן לציבור ההורים הדתי-מסורתי בבתי בספר ובעיר בכלל, ליטול חלק בדמוקרטיה העירונית ולהצביע בבחירות המקומיות לחיזוק הסיעה למען עתיד ילדינו, כי כוחנו באחדותנו". בנוסף, קראו היו"רים למתמודדים לראשות העיר להעניק לאוזן את תיק החינוך לאחר הבחירות.

"העשייה בוועדי הורים מבורכת, אך ללא ספק עליית מדרגה והיבחרות למועצת העיר נותנת בידך אפשריות השפעה רבות ומגוונות הן בנושאי חינוך והן בנושאים עירוניים, לכל הממהרים לקפוץ על העגלה, צריך לזכור כי השקעת ההתנדבות של חבר מועצה עולה לאין שיעור על הזמן המוקדש לעשייה כיו"ר הורים", אומר אוזן.

"לכל היו"רים לשעבר יש כוח עצום ביד עם מאות אנשים, טוען יו"ר ועד הורים מראשון לציון, "ברור לכולם שהם נשלפים מוועדי ההורים לפוליטיקה לפי כמה קולות הם שווים, וכמה השפעה יש להם. בעיני לערבב פוליטיקה עם וועדי הורים זה מבזה, מצד אחד הם באים לעזור כביכול, מצד שני אחרי שנתיים שלוש רואים אותם בצמרת השלטון, בסופו של יום אחד ועוד אחד שווה שניים".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. ישראל

    העשייה בועדי ההורים גדולה יותר מאשר אצל העסקנים הפוליטיים הקטנים שקנו כתבה אצל מקומון שמריץ אותם בתיקווה שיגמלו לו בפירסומות. הגיע הזמן שהציבור יפקח את עייניו ויפסיק לבחור במי שלא עושה דבר וכותב נגד אלה שעושים המון.

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה ראשון לציון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר