מגדלי העיר
קניון מגדלי העיר

יוצאים להפגין: קניון "מגדלי העיר" מוזנח ולתושבים נמאס

תושבי שיכון המזרח מתכוונים להפגין ביום שני הבא מול רחבת קניון מגדלי העיר על מה שהם מכנים ''כזלזול בתושבי שיכון המזרח''

פורסם בתאריך: 13.2.18 10:20

תושבי שיכון המזרח, ביניהם בעלי עסקים מקניון מגדלי העיר הודיעו על הפגנה ביום שני הקרוב נגד העירייה בשל הסחבת המתמשכת לטענתם בהמצאת רישיון עסק לקניון, הזנחה וכן גם בשל עזיבת בנק הפועלים את המתחם, דבר שקרה לטענתם גם בגלל הזנחת המקום.

"בניין מגדלי העיר נקנה ע"י קובי גינדי לפני 22 שנים", כך אומרת ענת פנסו נפגי חברה בוועד קניון מגדלי העיר, "ראש העיר לשעבר מאיר ניצן הגיע, חתך את הסרט וכל החנויות שנמצאות בקניון נכנסו והחלו לפעול למרות שהסתבר שאין טופס 4 שלאחריו בכלל מותר לחבר את המבנה לתשתיות מים וחשמל, וטופס 5 שאומר שהמבנה בטוח לאכלוס. אפילו רישיון עסק למתחם לא קיים", ומוסיפה, "אני רוצה להבין למה לקניון הזה אין רישיון. בנוסף, עיריית ראשון לציון רוצה שאנחנו הסוחרים נשפץ את הקיר החיצוני אחרי שאנחנו טענו שיש בעיית פל קל, אבל אנחנו לא מוכנים לשפץ את המקום עד שיהיה לקניון רישיון עסק מטעם העירייה. הזלזול הזה בתושבי שיכון המזרח הוא כבר מעבר ליכולת ההבנה שלי, אנחנו לא מבקשים שהעירייה תשפץ את הנכס, אלא שהיא תביא לנו את טפסי 4 ו-5 על מנת שנוציא רישיון לקניון הזה וכך נוכל להביא חברת ניהול. מי שיצאו להפגנה בשני הבא זה לא רק הסוחרים אלא גם התושבים, בנק הפועלים עזב את המקום לפני שבוע, לטענתנו, מהנדס עיריית ראשון לציון המליץ לבנק הפועלים לעבור מהמקום ואכן הם עברו ועכשיו אין כספומטים, אי אפשר להפקיד כסף והמבוגרים בשכונה הם הסובלים העיקריים מהמצב. אנחנו קוראים לכל התושבים ובעלי העסקים וכן לכל מי שחשוב לו המקום לבוא להפגין ביום שני הקרוב בשעה 16:30 ברחבת הקניון."

 

תגובת עיריית ראשון לציון:

מגדלי העיר הוא נכס פרטי ובשל כך, לעירייה אסור לבצע בו כל שיפוץ אלא בהתקיים התנאים הקבועים בחוק עזר בענין שיפוץ חזיתות. באמצעות חוק העזר העירוני –יש לעירייה סמכות לדרוש מבעלי הנכס לבצע שיפוץ –ובמידה והדבר לא נעשה, לבצע את העבודה ולחייב אותם.

בשנים האחרונות, נוכח ההזנחה של המבנה, העירייה פעלה על מנת להביא לשיפוצו וחידושו לטובת כל הדיירים והסביבה. אנו משקיעים משאבים רבים בכדי לחייב את בעלי הנכס לממש את אחריותם לטיפול במבנה אם וככל שיידרש. העניין נדון בימים אלו בבית המשפט, במסגרת תביעה שהגישה העירייה נגד בעלי המבנה. במידה ובית המשפט יקבל את תביעת העירייה, אנו צפויים להשקיע בשיפוץ המקום כ2 מיליון ש"ח.

באשר לטענה כי סניף הבנק במקום נסגר בהוראת מהנדס העירייה- מדובר בטענה מופרכת ורחוקה מהמציאות. ההיפך הוא הנכון, עם היוודע דבר הסגירה, העירייה פנתה אל הנהלת בנק הפועלים בבקשה להבטיח כי יינתנו שירותים לתושבי המקום. מוטי עג'מי, מ"מ וסגן ראש העירייה, פועל בעניין באופן אישי מול הנהלת הבנק ומקווה כי בקרוב ימצא פתרון.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה ראשון לציון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר