מצעד הגאווה
אילוסטרציה: שאטרסטוק

"פוליטיקאים מחפשים לעשות הון פוליטי על גב הקהילה"

שחר הדר, מהפעילים הבולטים בראשון לציון של הקהילה הלהטב"ית וחובש כיפה זועם על כולם

לפני מספר שבועות הכריזה עיריית ראשון לציון על מצעד גאווה ראשון הנתמך על ידה, המצעד יכלול הפנינג למען סובלנות והופעות של נסרין קדרי וכוכבים אחרים.
כמו בכל שנה יש כאלו שמרוצים ויש כאלו שלא, שלושה פוליטיקאים מקומיים החליטו להתנגד בתוקף לקיום המצעד

ואחרים שמתיימרים כביכול להגן על הקהילה הגאה, אבל מה שהם שכחו זה שהציבור מבין שהשנה היא שנת בחירות ושהסיבה שהם עברו ממצב של שינה וחוסר אכפתיות למצב של כביכול עשיה, היא אך ורק דאגה לכיסא ולכיס שלהם.

רוצים להישאר מעודכנים? הורידו את האפליקציה שלנו

לי קוראים שחר הדר ובשש השנים האחרונות אני מוביל מאבק עיקש ולא מתפשר עבור זכויות הקהילה בגאה בעיר, ביחד עם הגיבורים שהצטרפו אליי וביחד הגענו להישגים מדהימים והשנה היא השיא במוכנות העירייה להירתמות עבור הקהילה הלהט"בית בראשון לציון.

שחר הדר

זועם על כולם. שחר הדר

אבל, כל זה לא קורה סתם כי בא להם – כל זה קורה בזכות המאבק, בזכות הפעילים ותודות לאדם שבאמת עשה ועושה ולא בשביל שום תמורה – אבי כהן ארזי, יו"ר סניף מרצ בראשון לציון לשעבר שרתם את חברת הכנסת מיכל רוזין שיזמה דיון בכנסת, דיון שכל מהותו דאגה לצורכי הקהילה הגאה.

בעקבות התערבות השדולה הגאה בכנסת, לצד המאבקים שניהלנו עם חבורת פעילים, זכינו לכך שעיריית ראשון לציון סוף סוף תתייחס ברצינות לצורכי הקהילה בעיר ותודות לחברי מועצה וראש העיר דב צור, העירייה מצאה לנכון להקים את הוועדה העירונית הגאה שתפעל לשיפור יחס העירייה לצורכי לקהילה בעיר.
אבל הדבר שמרגיז אותי יותר מכל הם האנשים שמחפשים לעשות הון פוליטי על גבה של הקהילה הגאה בעיר. פתאום כולם מקבלים ורוצים לעזור פוליטיקאים מצד השמאלי והליברלי של המפה הפוליטית בעיר שברוב חוצפתם גונבים קרדיט על הפעילות שנעשתה עבור הקהילה הגאה בעיר ומבטיחים הבטחות שווא ומשקרים את הציבור כולו רק לשם האדרת שמם.
פוליטיקאים שחוץ מלהגיע לאירועים, להצטלם ולקחת קרדיט שלא שייך להם, לא יכולים להצביע על דבר אחד שעשו למען הקהילה.
זו בושה ושיא השפל שאיש ציבור יכול להגיע אליו. או כל מיני מועמדים מטעם עצמם לראשות העיר, שלא שמענו מהם מילה אחת עד השבוע, שפתאום נזכרים לתמוך. אז יפה שהם לא גונבים קרדיט, אבל איפה הייתם עד היום?
ויש עוד פוליטיקאים רבים שכאשר פניתי אליהם לפני שנים רבות וביקשתי לתת זכויות שוות לקהילה הגאה הם הסתכלו עליי וצחקו לי בפנים, ופתאום כשהם צריכים את הקהילה הגאה ובני משפחותיהם בבחירות הקרובות הם באים להגנתנו וכאילו נרתמים לעשייה.
ויש את הפוליטיקאים מהציבור הדתי,  שהבוחרים שלהם לא נימנים על הקהילה הגאה, שמנצלים את הרגע ומציגים מצג שווא שכביכול הם עושים עבור קהל בוחריהם וכדי לצבור אהדה ורווח פוליטי על גבה של הקהילה בעיר. אני כאדם דתי וחובש כיפה, אני מתבייש באמירותיהם האומללות של הפוליטיקאים ואישי הציבור הדתיים שמתיימרים לייצג את הדת שלנו ובמקום זאת זורעים שנאה, אבל, יותר אני מתבייש שבשנת 2018 יש כאלו שאמורים לייצג את הציבור הנאור המקבל והמכיל, אבל לצערי הם משרתים אך ורק את עצמם בהבטחות ריקות מתוכן ומנצלים מצבים כדיי למנף את הקריירה שלהם.
חברי התא הגאה בראשון לציון בעת הדיון בכנסת

חברי התא הגאה בראשון לציון בעת הדיון בכנסת

, תודה על הרשמתך.
עתה אשר את קבלת הדיוור במייל וקבל את הידיעות החמות בעיר למייל שלך
אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
🔔

עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר