מריבה בין 2 גברים
מחזה שלא רואים כל יום (אילוסטרציה: שאטרסטוק)

הלקוח ועורך הדין הלכו מכות, השופט קיזז את הפיצויים

אפילו סדרת עורכי הדין הטראשית ביותר לא היתה מצליח להמציא עלילה שכזו - בקיץ האחרון עורך דין ולקוח מראשון לציון תבעו זה את זה בעקבות קטטה שהתפתחה בניהם

פורסם בתאריך: 28.2.18 14:59

הנה מחזה שלא רואים כל יום, עורך דין ולקוח מחליפים מהלומות, כשבית המשפט מתקשה להחליט מי דובר אמת. לפי גרסת עורך הדין , יום לפני המריבה, קיבל מאת הלקוח פקס בו הגיב לכסף שלא הועבר לחשבונו בעקבות התייעצות משותפת-  "בצורה נבזית ועלובת נפש ניצלת כסף שנמצא בחשבונך בנאמנות כדי לקזז כספים שלטענתך מגיעים לך באופן פרטי מהמוכר. אבקשך להחזיר לחשבוני את יתרת החוב בסך 1,800 שקלים, אחרת ינקטו נגדך צעדים משפטיים".

רוצים להישאר מעודכנים? הורידו את האפליקציה שלנו

למחרת עורך הדין שהה במשרדו בראשון לציון, טען כי שמע דפיקה בדלת וברגע שפתח את הדלת מעט הלקוח שהיה בחוץ, דחף את הדלת בכוח והתפרץ למשרד. לגרסתו, הלקוח התקדם במהירות לחדר העבודה שלו, נעמד מול השולחן ודרש ממנו את הכסף.

לדבריו, הלקוח אחז בצווארו ודחף אותו לחדר השירותים תוך שעורך הדין נופל ארצה והנתבע מעליו. עורך הדין הצהיר, שהלקוח רכן מעליו וממש החל לחנוק אותו תוך לחץ איום על קנה הנשימה, עד שנחנק וחרחר והרגיש שהוא בסכנת חיים ולאחר מכן נשך את ידו של הלקוח. בסופו של דבר העיד עורך הדין,  "ואז הוא תקע לי אגרוף חזק ביותר בלסת שמאל, והסתלק מהדירה במהירות ללא כל פגע ועם חיוך של ניצחון".  

הלקוח טען בתגובה שאכן שלח את הפקס ועורך הדין התקשר כדי לאיים עליו. למחרת הגיע למשרדו של עורך הדין כדי ללבן את הדברים.  "הלקוח הצהיר שעורך הדין סירב לדרישתו ודרש שיעזוב את משרדו, ושהוא הבהיר לו בתשובה כי "אין בכוונתי לעזוב את משרדו אלא עם כל החומר שדרשתי וששייך לי" לגרסת הלקוח, לאחר שהוסיף הלקוח להתעקש על קבלת המסמכים ולא עזב את המשרד, כפי שדרש עו"ד, החל עורך הדין לנקוט נגדו באלימות פיזית "ולתדהמתי החל לדחוף אותי אל מחוץ לחדר המשרד בדירתו כשמעוצמת הדחיפות נפלתי בחצי גוף. המום מהתקיפה האמורה, ולאחר שהצלחתי להתייצב על רגליי, החל בינינו עימות גופני. הוא החל לאיים עלי כי ידקור אותי והתחיל ללכת לכיוון המטבח מתוך כוונה להביא סכין לצורך מימוש איומו, משכך נאלצתי לאחוז בו כדי למנוע את מימוש איומו".

 

התביעה הדדית שהגיעה לבית משפט השלום בתל-אביב-יפו כללה סעיפי אישום רבים והדדים, כך שלמעשה הלקוח ועורך הדין תבעו זה את זה על סכומים שנעו בין 20,000 ל-30,000 שקלים. הפיצוי אמור להיות על עוגמת הנפגש והפסד ימי עבודה. מכיוון שלא ניתן לדעת של מי הגרסה נכונה- של עורך הדין או הלקוח, הוחלט לקזז את דמי התביעה אלו מאלו ולהשאיר את שני הצדדים בידיים ריקות מבלי לקבוע מי התחיל במריבה ומי לא הבליג.

עם זאת, בכוונתו של הלקוח התובע לערער על ההחלטה בעקבות חשיפת מסמכים רפואיים מאותו היום שלטענתו אמורים להפריח את טענות עורך הדין. לדברי מקורב ללקוח התובע, "מצבו הרפואי באותם ימים לא איפשר לו ללפות את צווארו של עורך הדין או לדחוף אותו כפי שתיאר. בקרוב נחשוף ראיה חדשה שתוציא את הצדק לאור".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה ראשון לציון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר