עו"ד אייל בסרגליק מומחה למשפט פלילי (צילום: ליאת מנדל)
עו"ד אייל בסרגליק מומחה למשפט פלילי (צילום: ליאת מנדל)

מקצועיות שמובילה למצוינות – עו"ד אייל בסרגליק מומחה למשפט פלילי

הוא נחשב למטאור בתחום הפלילי, דורג בין 20 עורכי הדין המובילים בארץ מתחת לגיל 50, המשרד שבבעלותו נבחר בכל שנה לאחד מחמשת משרדי הבוטיק המובילים בישראל ולאחרונה אף היה מועמד מוביל לתפקיד פרקליט המדינה. עו"ד אייל בסרגליק, הסנגור הפלילי שלא מפסיקים לדבר עליו: "אני מנהל כל תיק כאילו הוא מאבק חיי"

פורסם בתאריך: 22.3.21 21:13

אין קפיצה למים העמוקים כמו הקריירה של עו"ד אייל בסרגליק (41), מומחה למשפט פלילי מהמובילים במדינה. המקרה הראשון בו טיפל היה בשנת 1997 כמתמחה בתיק פרשת הבנק למסחר (הידוע יותר כפרשת אתי אלון). 20 שנה לאחר מכן הוא כבר ייצג את 'החייל היורה' אלאור אזריה בפני בית הדין הצבאי. "אין לי כל פחד מתיק מורכב. אני הולך לנהל תיק בתקווה לנצח אותו. בכל תיק יש אחריות עצומה ולנגד עיני תמיד עומדת העובדה שגורלות של בני אדם בידיים שלי. אבל, אם אני מרגיש שאני פועל בניגוד למצפון שלי, אני אבקש להשתחרר מהייצוג ולא אייצג אדם שאיני מאמין בו או שאין באפשרותי לעזור לו".

הוא בוגר בהצטיינות של תואר שני משפטים (LL.M) תואר שני במינהל עסקים (M.B.A) בהתמחות מימון ושוק ההון, ותואר ראשון במשפטים (LL.B) אותו סיים בהצטיינות יתרה. בנוסף, הוא מרצה ומתרגל מבוקש בקורסים פליליים בקריה האקדמית אונו ובבית הספר הגבוה למינהל כספי לרשויות המקומיות בישראל, יו"ר הפורום הפלילי הארצי בלשכת עורכי הדין והמשנה (לשעבר) של יו"ר מחוז תל אביב, סגן ראשי הפורום הפלילי הארצי של לשכת עורכי הדין ויו"ר 'עמותת אפשרות' – עמותה לחלוקת מזון לנזקקים במסגרת פעילות רווחה בקריית אונו.

לא בכדי נחשב עו"ד אייל בסרגליק למטאור בתחום הפלילי. עוד בתחילת דרכו המקצועית, כשעבד במשרדים מובילים (פרופ' דוד ליבאי ועו"ד משה ישראל ז"ל), סומן ככוכב. מאז, הוא זכה להיות אחד המוערכים ביותר במדד BDI בתחום עבירות צווארון לבן ותחום המיסוי הפלילי, נבחר כאחד מעורכי הדין הצעירים והמבטיחים על ידי מגזין 'גלובס' וארבע שנים לאחר מכן הוא נבחר על-ידי מגזין לשכת עורכי הדין כ'הבטחה' בעולם המשפט.

אבל עו"ד אייל בסרגליק לא נח על זרי הדפנה. בשנת 2020 הוא נבחר לאחד מ-20 עורכי הדין הבולטים בישראל מתחת לגיל 50 ומשרדו מדורג מזה ארבע שנים ברציפות במדדי הדירוג של דן אנד ברדסטריט ודאנס 100 בתחומים פלילי, צווארון לבן ונדל"ן. לאחרונה אף הגיש את מועמדותו למשרת פרקליט המדינה והגיע למקום השני ברשימת המועמדים המובילים לתפקיד.

הוא הבעלים והמייסד של משרד עורכי דין 'בסרגליק ושות' ובין תחומי מומחיותו תיקים פליליים (כולל פלילי בעבירות מסוג צווארון כחול), עבירות צווארון לבן, עבירות כלכליות ופשיעה כלכלית, משפט צבאי ומשמעתי, תעבורה, ליטיגציה אזרחית, נדל"ן וייצוג מול הרשויות. מומחיות, ליווי מקצועי ושקדנות הם מאפיינים החרוטים על דגל המשרד שהוא מנהל ביד רמה. וכיאה למשרד עורכי דין שמציע את השירותים המקצועיים ביותר בתחום, עו"ד בסרגליק מעסיק תחתיו וביחד איתו רק את אנשי המקצוע האיכותיים ביותר שניחנו במוסר עבודה גבוה, נחישות, לשון חדה וידע רב, נוסף על ותק ושנות ניסיון רבות בתחומם.

לאחרונה הקים עו"ד בסרגליק את חברת "בסרגליק יזמות, יזמות, השקעות, שיווק, ייעוץ ארגוני, ניהול פרויקטים, הדרכה ונדל"ן בע"מ" אשר בין מטרותיה, כבכל עסקיו של בסרגליק, עיסוק בפילנתרופיה שתמומן באמצעות חלק מרווחי החברה.

שליחות ועבודת קודש

הבחירה להפוך לעורך דין הייתה לא טבעית בסביבה שבה גדל. אביו ז"ל ושני אחיו הם מהנדסי חשמל ואייל הוא היחיד מבני משפחתו שפנה לתחום המשפטי. תחום המשפט הפלילי היה בעיניו מאז ומתמיד מרתק ולאורך השנים המשיכה הטבעית הזו רק הלכה, התעצמה והפכה אותו לאחד מעורכי הדין הטובים ביותר במדינה.

"מדובר בתחום מרתק, רווי אמוציות וויכוחים", מעיד עו"ד בסרגליק. "למשל, כשהמדינה תופסת את כל הרכוש של אותו אדם בתיק צווארון לבן. ביום 'פרוץ' החקירה, מיד לאחר חיפוש ארוך, גוררים את החשוד לחקירה ולאחר מכן למעצר. הכל תקשורתי, הכל אישי. אתה האור היחיד של החשוד, היחיד שנלחם עבורו בשלב הזה, האדם הזה שמאפשר לו לתקשר עם העולם החיצוני. בעיניי זו עבודת קודש שהיא כולה שליחות".

במהלך הקריירה שלו, ייצג עו"ד בסרגליק דמויות מפתח בהם, ראשי ערים, חברי כנסת, אישי ציבור, בעלי הון, אנשי צבא וביטחון ולקוחות בחו"ל הקשורים לעבירות צווארון לבן ופלילי (תיקי הסגרה).

שמו נקשר כמנהל פרשיות מורכבות שהרעידו את המדינה במשך חודשים ושנים רבות. בין שלל התיקים, תשתיות נפט ואנרגיה, קו מוצרי דלק, איזורים, ועדת זיילר, תיק רשות המיסים, חפציבה, ח"כ חיים כץ ובנק לאומי, פרשיות השוחד של נתיבי ישראל, תעשייה אווירית, משרד הבריאות, עזר מציון, הרב של עמנואל קיזנר, ייצוג סמי ביטון בפרשת 512 ושי אלרואי בתיק של אסי אבוטבול, ותיקים רבים אחרים. עם זאת, תיק מתוקשר אחד שבו השתלבו כל רכיבי הדרמה המשפטית האפשריים הפכו את פניו למתוקשרות ביותר בישראל – פרשת 'החייל היורה' אלאור אזריה, שאותו ייצג והוביל את צוות ההגנה.

אחד מעקרונות הברזל שמנחים אותו כשהוא מקבל תיק לייצוג, הוא בשום אופן לא הגיע לפשרה ו'לסגור עסקה' רק בגלל החשש מהרשעה. "אני לא מקבל את הגישה הזאת בכלל. כשללקוח שלי יש 'קייס' טוב ויש סיכוי לזיכוי, ואני משוכנע שהראיות אינן מספיקות על מנת להרשיע אותו, אני לא אסכים לעולם להגיע לעסקה עם הפרקליטות לגביו ולא משנה כמה לחץ המערכת תפעיל עלי ועליו. אחרי הכל מדובר בלא פחות מחיי אדם שעומדים על כף המאזניים. בחרתי במקצוע הזה לשם הצלת נפשות וזו לא קלישאה. אני פוגש אנשים במצבים הכי קשים בחייהם וצריך להציל אותם. יש שיגידו שלא צריך להציל חשודים או נאשמים, אולם כל אחד יכול למצוא את עצמו בכל רגע נתון במצב הזה. ולא, זה ממש לא מופרך כמו שזה נשמע".

עולם המשפט הוא משחק השחמט הגדול ביותר

מבחינתו של עו"ד בסרגליק אין שום הבדל ברמת הרצינות וההשקעה שבה הוא פועל בכל תיק, בין אם מדובר בארגון פשיעה, מעילת ענק או 15 גרם גראס. שיטת עבודתו שונה מזו של עורכי דין אחרים והיא פרסונלית על התיק, גם שיש במשרדו צוות עובדים שמסייעים לו בהכנת וניהול התיק. "כל תיק ואדם הם עולם ומלואו והכתם של הרשעה פלילית ילווה אדם כל חייו. תחושת השליחות בהצלת חייו של אדם תמיד לנגד עינינו. לא נרפה עד שהלקוח יקבל את התוצאה אותה הגדרנו כאפשרית והטובה ביותר עבורו. התביעה מבקשת להחמיר כל הזמן את מתחמי הענישה. הלקוחות מבינים שהשתנו כאן כללי המשחק. אנחנו דואגים לתאם מראש ציפיות עם הלקוח ולהבהיר לו מה ניתן להשיג ומה לא. לעולם לא אבטיח משהו שלא אוכל לקיים או לעמוד בו. לכן אנו עושים הכל כדי לסגור את התיק כבר בשלב החקירה המשטרתית (שלב שבו הצלחנו לסגור מאות תיקים), השימוע (שם צמצמנו וסגרנו תיקים עוד לפני הגשתם) וכמובן במשפט הפלילי עצמו. אני מנהל כל תיק כאילו הוא מאבק חיי".

האתגר הגדול ביותר בעיניו של עו"ד בסרגליק הוא להביא לזיכויו של הלקוח. אותו לקוח שהמדינה רואה בו חשוד לכאורה במעשים הקשים ביותר, כשחומר הראיות אומר אחרת ובטח בתחום שבו מסתיימים 98.9% מכתבי האישום בהרשעה. וכשהמערכת כולה מתגייסת כדי להרשיע, עורך דין טוב שיוביל לזיכוי לאחר מאבק עיקש הוא בדיוק מי שאתם צריכים שיהיה לצדכם. "מבחינתי, כשזה קורה, הלקוח קיבל את חייו בחזרה. הרי המדינה מפעילה את כל האמצעים, לעתים ברוטליים (האזנות סתר, תפיסת רכוש, מעצרים). ובסוף, כמו במשחק שחמט, מי שמנהל את הכלים שלו יותר נכון הוא זה שינצח. וכן, לנצח בשחמט של מאבק משפטי זה לחלוטין סיפוק".

אצל עו"ד בסרגליק אין קיצורי דרך. הוא חוקר בעצמו בבתי המשפט, שם לב לכל פרט ומלווה את הלקוח באופן צמוד ואישי לכל אורך התהליך על שלל המורכבויות המקצועיות והרגשיות הכרוכות בו. המאפיין הידוע ביותר שלו הוא שהוא נלחם בשיניו עבור כל לקוח, ולעולם לא מוותר עד לקבלת תוצאות משביעות רצון. המוטיבציה, האינטליגנציה והיושר שלו הפכו אותו במשך השנים לעו"ד שמקבל עשרות תיקים בכל יום. סוד ההצלחה שלו הוא בתכונותיו העוצמתיות ששמות אותו בעדיפות עליונה אצל כל קליינט שזקוק לעזרה בתיק מורכב. הרצינות, כובד הראש, ההצטיינות, הטיפול האישי והמסור ללא פשרות והרצון לעשות טוב בעולם.

"ימים שלמים אני נמצא במשרד עד אמצע הלילה וזמין 24/7. ככה זה כשהמקצוע שבו בחרתי עוסק בדיני נפשות ובשליחות של ממש. עבורי, כל המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם ומלואו. אני תמיד עונה גם כשחברים ומכרים מבקשים עצות משפטיות פשוט כי אני עורך הדין שהם מכירים. אבל אני מקפיד לעסוק רק בדברים שבמומחיות שלי ולא להתפזר למקומות לא קשורים שאינם בתחום עיסוקיי. אז אם המדינה יום אחד תדפוק על דלתכם ועולמכם יתהפך ב-180 מעלות אני האיש שלכם".

לייעוץ 24/7

עו"ד אייל בסרגליק

072-2575486

ז'בוטינסקי 35 ר"ג, בניין התאומים 2, קומה 13

אתר

פייסבוק


כתבה שיווקית


 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה ראשון לציון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר