מפקח בניה. צילום:Shutterstock- Happy_stocker's
מפקח בניה. צילום:Shutterstock- Happy_stocker's

מפקח בנייה במרכז: להגשים חלום בראש שקט

תפקידו של מפקח בנייה הוא אחד התפקידים החשובים ומשמעותיים בפרויקט ועשוי לייצר את ההבדל בין כישלון והצלחה. מפקח בנייה אחראי לביצוע עבודות הפרויקט בשטח, לעמידה בלוחות הזמנים, לשמירה מפני נזקים אפשריים ולהבטחת בנייה איכותית על פי התכניות שנקבעו. יצאנו להכיר את את האדם שאפשר לבנות עליו - יוליוס שמוניס

פורסם בתאריך: 11.3.20 15:05

יוליוס שמוניס, מפקח בנייה מקצועי ובעל ניסיון קודם כקבלן מזה 19 שנה, אומר: "מפקח הבנייה הוא הציר שמחבר בין הפרויקט המתכונן לבין היישום שלו בשטח. אם מפקח הבנייה הוא מטעם הדיירים בפרויקט, עליו לדווח להם באופן מסודר בכל שלב, מה נעשה ומהם השלבים הבאים".

מהם תחומי האחריות של מפקח הבנייה בשטח?

"עבודתו של מפקח הבנייה מתחילה בבדיקה מעמיקה של המפרט הטכני שהיזם מגיש לבעלי הדירות. הוא מפקח על הוצאת היתר הבנייה בהתאם לתכנון שהוסכם. בשטח, מפקח הבנייה מוודא שהפרויקט מתקדם בהתאם ללוח הזמנים שסוכם בין היזם ובין בעלי הדירות, ובמידה וישנם עיכובים עליו לעדכן את הדיירים בכך ולהחליט כיצד מטפלים בעיכוב. הוא בודק את החומרים בהם הקבלנים משתמשים ואת עבודת הבנייה בשטח, ומעביר אחת לשבועיים פרוטוקול רשום של מה נעשה בפרויקט בטווח זה".

אילו בדיקות נדרש מפקח הבנייה לבצע?

"יש המון סוגים של בדיקות שונות אותן המפקח מבצע: בדיקות הקשורות לבריאות ולתקן, בדיקות חומרים, בדיקות תכנון, עמידה בדרישות רגולטוריות ובפרקטיקות הבנייה שנקבעו, ותמיד לוודא כי כי העבודות שבוצעו עומדות בתכניות ובמפרטים הרשומים".

מהי עבודתו של המפקח מול הגורמים המקצועיים הנוספים בפרויקט?

"מפקח הבנייה עובד בצמוד לקבלן ותוך הבנה והסכמות, בכדי למצוא פתרונות קבילים במידה וישנן בעיות. אם צצים שינויים בתכנית או טעויות שנעשו בעת הבנייה, המפקח עובד גם מול מהנדס הפרויקט בכדי לטפל בשינוי התכניות בהתאם, כדי להבטיח שהפרויקט לא תיפגע כתוצאה מהשינויים, ואף מתעד ורושם את כל השינויים החדשים הנדרשים".

מדוע חשוב שמפקח הבנייה יהיה מטעם הדיירים?

"מלבד כל האמור, מפקח הבנייה מטעם הדיירים דואג בראש ובראשונה להבטחת האינטרסים שלהם ולהצלחת הפרויקט עבורם. בפרויקטים של תמ"א 38, דיירים יכולים לקבל תוספת ממ"ד, חניות, מרפסות, על המפקח לוודא כי הם מקבלים את הזכויות הללו בהתאם למה שסוכם".

אילו יתרונות אתה מספק ללקוחותיך, כמפקח בנייה מנוסה שעבד למשך שנים כקבלן בניין?

"אני רותם את הידע הרב והמומחיות שצברתי בעבודות הבנייה לבדיקת כל מרכיבי הפרויקט בשטח והן מול תכניות הבנייה והרישום. הידע הרחב שלי בחומרים, בפרקטיקות, בתכניות, בהסמכי הבנייה, באופן העבודה וביישום העבודה בשטח, מאפשר לי לבצע את תפקידי כמפקח באופן מקיף ויסודי עד לפרטי פרטים, ואני מספק לא פחות מעבודה מושלמת, להבטחת הצלחתו של כל פרויקט ופרויקט".

יוליוס שמוניס מפקח בנייה
כתובת: כוכב השחר 24, אשדוד
טלפון: 050-8590502
קישור לאתר  


כתבה שיווקית

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה ראשון לציון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר