פאנג שואי באדריכלות ועיצוב פנים. תמונה ממאגר Shutterstock By Photographee.eu
פאנג שואי באדריכלות ועיצוב פנים. תמונה ממאגר Shutterstock By Photographee.eu

פנג שוואי באדריכלות ועיצוב פנים: המומחים שאתם חייבים להכיר

כבר מזמן הצלחנו להבין שהבית שלנו הוא יותר מחלל עם כמה רהיטים שאהבנו, אבל לפי תורת הפנג שוואי, מסתבר שהדרך בה הבית שלנו מעוצב יכולה להשפיע על כל היבט בחיים שלנו - באושר, בקריירה ואפילו בבריאות. אם גם אתם מתכננים שינוי בבית, הנה כמה מומחים שאתם חייבים להכיר לפני כן

פורסם בתאריך: 25.6.19 08:13

יעלה איבגי – מפתחת גישת "האדריכלות הסינרגית"

מגיל צעיר מאוד היה ליעלה איבגי חלום ברור אחד – לתכנן בתים עבור אנשים, חלום אותו הגשימה. אך את הגילויים המסעירים שתגלה בתחום, בשילוב עם מטפיזיקה סינית, עד כדי פיתוח תחום חדש לחלוטין בשם "אדריכלות סינרגית" – את זה היא לא יכלה אפילו לחלום.

יעלה איבגי. צילום: יהודית הופמן מג'ר

יעלה איבגי. צילום: יהודית הופמן מג'ר

"כבר 20 שנה שאני בעלת משרד עצמאי לאדריכלות ועיצוב פנים" אומרת יעלה. "סיימתי לימודי אדריכלות בטכניון וכמעט מיד יצאתי לדרך עצמאית. הייתה לי תמיכת יקום מדהימה בדרך שלי, אנשים שהאמינו בי ונתנו לי הזדמנות. קיבלתי פרויקטים בתחילת דרכי שהיו החלום אפילו של אדריכלים ותיקים ומנוסים. יחד עם זאת, תמיד הרגשתי שמשהו חסר בגישה הכללית למקצוע ובדרך שבה מלמדים אדריכלות ועיצוב. לאט לאט התחלתי לנסות ולבחון מה חסר לי. באותה תקופה, במקביל, עברתי משבר אישי שגרם לי לשאול ולתהות גם בקשר לעצמי – מי אני ומה באתי לעשות כאן, שאלות של משבר גיל ה-40, שקרה לי בגיל 30. מתוך המקום הזה של לשאול את השאלות, התחלתי לחפש תשובות".

עולם המטפיזיקה הסינית

"במסגרת חיפוש התשובות הגעתי לעולם של המטפיזיקה הסינית" מספרת יעלה "שכוללת בתוכה את תחום הפאנג שואי, אסטרולוגיה סינית ונומרולוגיה סינית. למדתי את התחום לעומק במשך 3 שנים, אצל מורים שונים ופתחתי צוהר לעולם רוחני שלם. הבנתי שמצאתי את מה שחיפשתי. הבנתי שאדריכלות ועיצוב זה הרבה מעבר להתעסקות עם חומרים, צבעים, אסתטיקה וכו'. הדברים הללו זה מה שרואים בעין, ואילו מה  שחשוב באמת הוא מה שסמוי מן העין, האנרגיות הנסתרות מעינינו. ההבנה איך היקום שלנו עובד, חוקיות היקום. הרעיון המרכזי של המטפיזיקה הסינית הוא לחיות קרוב לטבע ככל האפשר. זרימת האנרגיה בבית צריכה להיות כמו זרימת האנרגיה בטבע, וככל שהבית יותר מחובר לטבע, כך אנחנו יותר מאושרים, החיים יותר הרמוניים, מערכות יחסים, קריירה, שפע, בריאות, זוגיות. ממש הכל. כשהבית מאוזן, הנפש מאוזנת".

צילום: אלעד גונן

צילום: אלעד גונן

לשנות חיים דרך הבית

כל הידע והכלים הללו השפיעו מאד על דרך עבודתה של יעלה, ומשנה לשנה היא הרגישה כיצד הפרויקטים שלה מקבלים תפנית. "ברגע שתכננתי פרויקט באופן נכון אנרגטית, ראיתי שהלקוחות שלי עוברים שינוי משמעותי בחיים, הכל נפתח להם, כל מיני תחומים שהיו חסומים ותקועים. בבתים שלי, המשפט הראשון שרוב האנשים יאמרו זה "ואוו, אילו אנרגיות יש פה". המטפיזיקה הסינית פתחה אצלי צמא לעוד וכך התוודעתי לתחום שלם הנקרא "תודעה", היום אני מגדירה את עצמי כחוקרת תודעה. למדתי לימודי תודעת על והעידן החדש, למדתי תטא הילינג ו-NLP, ואני מומחית בטיפול בתת המודע.  את כל מה שלמדתי, יישמתי בחיים שלי וגם בחיי הלקוחות שלי, שילבתי מפות אסטרולוגיות ונומרולוגיות, ממש עזרתי לאנשים לעבור טרנספורמציה בחיים, דרך הבית שלהם והרחבת התודעה שלהם. זה עליית תדר. פתאום נפתחו להם בחיים תחומים שהיו חסומים עד אז – לקוחות שלא הצליחו להיכנס להריון, נקלטו אחרי מעבר לבית החדש, או לקוחה שחיפשה עבודה המון זמן, מצאה את משרת חלומותיה, מערכות יחסים שהיו מאתגרות הפכו להיות הרמוניות. האנשים עוברים תהליך אנרגטי שיוצר איזון בכל תחומי החיים שלהם, והבית שלהם תומך בהם אנרגטית. דרך הכלים שברשותי, אני יכולה ליצור התאמה מדויקת בין האנרגיה של האנשים לאנרגיה של הבית".

מכללת PURE

"אחרי שנים שיישמתי את הכלים הללו באדריכלות ועיצוב פנים, בבתים פרטיים וגם בעסקים, הבנתי שיש לי מתנה ביד ואני יכולה לעזור לעוד הרבה אנשים דרכה. לקחתי את כל הידע והכלים שלי, את כל הניסיון האישי והמקצועי רב השנים,  ופיתחתי גישה חדשה בתחום שאותה תרגמתי לתכנית סדורה שאפשר ללמד. כך נולדה מכללת PURE – המכללה לעיצוב סינרגי, שהקמתי לפני 3 שנים ובה אני מעבירה שני מסלולים – מסלול אחד דו–שנתי לאנשים שרוצים ללמוד עיצוב פנים כמקצוע, ומבינים כי השילוב בין החומר והרוח הכרחי בעידן שלנו. הם לומדים את כל תחום עיצוב הפנים בשילוב המטפיזיקה הסינית, תטא הילינג,NLP , תודעת על ועוד. ומסלול נוסף למעצבים ואדריכלים שכבר עובדים במקצוע, ורוצים ללמוד איך לשלב את הגישה הסינרגית בתוך העבודה שלהם. זהו תחום מאוד עמוק ורב רבדים".

ומה בעתיד?

יעלה לא מפסיקה להתפתח ויש לה תכניות גדולות להמשך. "אני ממשיכה לפתח את המשרד שלי, שמתמחה בבתי יוקרה מבורכים אנרגטית. חשוב שאנשים יבינו שבית יכול להיות ברמה מאד גבוהה אדריכלית ועיצובית, וגם שיהיו בו אנרגיות טובות ושהוא יעצים את האנשים שחיים בו. כמו כן, בקרוב אפתח קורס חדש במכללה שיהיה מיועד לקהל הרחב, לאנשים שעומדים בפני בנייה, שיפוץ או עיצוב, ורוצים להבין מה זו אנרגיה נכונה בבית. בנוסף אני גם מארגנת ימי עיון, הרצאות וכנסים, לבוגרי המכללה ותלמידיה, ומחפשת תמיד לתת עוד ערך, ידע והעשרה. השאיפה בהמשך היא לפתוח עוד סניפים של המכללה בארץ וגם בחו"ל. העולם שלנו צמא לזה, האנושות צמאה לחיבור המתבקש בין החומר והרוח".

יעלה איבגי

כתובת מתחם המשרד והמכללה: רחוב הלחי 29, בני ברק (קומה 1)

לפרטים וליעוץ: 050-6843677

מעבר לאתר המכללה
מעבר לאתר המשרד
דף הפייסבוק של המשרד
דף הפייסבוק של המכללה

פאנג שואי באדריכלות ועיצוב פנים. צילום: אלעד גונן

יעלה איבגי: שואי באדריכלות ועיצוב פנים. צילום: אלעד גונן


שושנית ויונית – סטודיו עם SAY

כולנו מגיעים מדי פעם לתחושה של תקיעות בחיים, לפעמים היא מלווה ברגשות שליליים עדינים ולפעמים הרגשות עוצמתיים יותר ויכולים להוביל לתחושות ממשיות של ביטחון עצמי נמוך ואפילו חוסר אונים.

אחד הגורמים העיקריים שמשפיעים עלינו, מתחיל דווקא בסביבה הקרובה לנו ביותר – הבית. סידור לא נכון של הבית, לצד צבעים שלא מתאימים לנו, או אפילו עומס של חפצים ישנים וחסרי חיים, גורמים לאנרגיית הצ'י שבסביבתנו להיחסם.
האנרגיה, בדיוק כמו נהר, צריכה לזרום ולהתחדש, בכך היא שומרת על הסביבה שלנו מאוזנת וממוקדת, ועוזרת לנו להתקדם בחיים ולייצר שינויים חיוביים.

סביבה מעצימה ומעשירה בזכות עיצוב נכון. צילום: Maya Herlinger

סביבה מעצימה ומעשירה בזכות עיצוב נכון. צילום: Maya Herlinger

סטודיו "say" המקצועי מספק מענה מנצח עבור כל מי שמבקש להפוך את סביבת ביתו לנעימה ומאוזנת יותר, והכי חשוב, לכזו שתעודד אותו להגשים את עצמו בצורה משמעותית יותר. תחת ניהולן המשותף של יונית ושושנית (תודו שהן נשמעות כמו צמד מנצח מהטלוויזיה) תוכלו לעצב את סביבתכם כך שתאפשר לאנרגיה לזרום בצורה חופשית, וגם לזמן לחייכם את הדברים הטובים שאותם אתם רוצים לקבל.

"בעזרת שימוש בצבעים, חומרים וכיוונים המדויקים לכל אחד ואחת, אנחנו מעצימות אנשים ומשחררות תקיעויות אנרגטיות. דרך עיצוב הבית, השזור בהלימה עם עקרונות הפנג שוואי, ניתן לחולל מהפך בחייו של כל אחד ולהביא אותו מהנקודה בה הוא נמצא בחייו, אל הנקודה בה הוא רוצה להיות בחייו. מסבירות שושנית ויונית.

עיצוב סינרגי שמפזר את הצ'י בחלל הבית. צילום: Maya Herlinger

עיצוב סינרגי שמפזר את הצ'י בחלל הבית. צילום: Maya Herlinger

הייחודיות של השיטה טבועה בדגש על מהות האדם ועל ההרמוניה בין מה שבפנים לזה שבחוץ. את יסודות האדריכלות הסינרגית למדו השתיים אצל האדריכלית יעלה איבגי, מייסדת השיטה ומנהלת מכללת פיור.

"בעזרת העיצוב הסינרגי אנו מעבירות את הלקוחות שלנו טרנספורמציה. את התהליך של השינוי אנחנו יוצרות על ידי עיצוב הבית, באמצעות שני עקרונות מנחים: הראשון הוא שילוב בין חומר לרוח והשני הוא יצירת משלוש הרמוני בין הטבע, האדם והבית".

"שיטת העיצוב הסינרגי מאפשרת לנו לדייק עד לרמת הפרטים הקטנים את החזון העיצובי שלנו, יחד עם ה-SAY שכל לקוח מביא איתו.

"כל עיצוב מתחיל בניתוח מפה אנרגטית למרחב ויצירת מפה אסטרולוגית ללקוח. כך אנחנו יכולות לקלוע לטעם שלו ולמה שיתאים עבורו בכל שלבי הפרויקט, החל מבחירת החומרים, הסגנון העיצובי, הדיוק בתכנון וכמובן האווירה אותה אנחנו רוצים להשרות בבית".

מעצבות עם SAY. צילום: Maya Herlinger

מעצבות עם SAY. צילום: Maya Herlinger

לרווחת הלקוחות מציע "סטודיו SAY" מספר שירותים שכל אחד מהם נועד לתת מענה ייחודי בעזרת עיצוב סינרגי:

  • תכנון ועיצוב סינרגי לבתים, דירות ומשרדים: מתחיל בפתיחת מפה אנרגטית של בית הלקוח. באמצעות המפה ניתן ללמוד הרבה על אישיותכם ועל האופן בו ניתן לדייק את החומרים, הצבעים והכיוונים שלכם, וכך לתכנן את חללי הבית השונים. שושנית ויונית ילוו אתכם משלב התכניות, בחירת החומרים, התאורה, הרהיטים ועד לאקססוריז האחרונים.
  • ייעוץ סינרגיות: פגישה בה פותחות שושנית ויונית מפה אסטרולוגית בביתכם. מושלם עבור דירות, משרדים ונכסים תקועים שעומדים זמן רב למכירה, או עבור עסקים שלא מצליחים להתרומם. כאן תקבלו ייעוץ כולל על האופן בו תוכלו לעצב את חלל המקום כך שיעצים ויאפשר זרימת אנרגיה טובה יותר.
  • השבחת נכסים: עיצוב בתים למכירה או להשכרה באמצעות עקרונות השיטה הסינרגית הוא בהחלט המילה האחרונה כיום, ולא פלא, הטרנד העולמי של עיצוב בסגנון פאנג שווי עוזר להשביח את הנכס ולמכור אותו מהר יותר, ובמחיר גבוה ממחיר השוק.
  • הום סטיילינג: העמדה וכיוונים של רהיטים (לפי הכיוונים המבורכים), בחירת צבעים וחומרים שמכניסים שיק חדש לבית, פתיחה של הזרימה ופיזור אנרגיית הצ'י בחלל הבית.

אם אתם רוצים חיים טובים יותר, כאלה שמלאים חופשיות והעצמה, שושנית ויונית ישמחו להגיע, לפתוח לכם את נתיב אנרגיית הצ'י, ועל הדרך להשאיר אתכם עם בית מהמם שלא תרצו לעזוב.

כתובת: רחוב העבודה 14, גבעת שמואל
שעות פעילות: א-ה: 17:00-09:00

שושנית050-6331378
יונית054-6349406

לעמוד הפייסבוק – בתים מעצימים

שילוב בין חומר לרוח ויצירת משלוש הרמוני. צילום: Maya Herlinger

שילוב בין חומר לרוח ויצירת משלוש הרמוני. צילום: Maya Herlinger


יובל ניר פישביין

כשיובל ניר פישביין, מעצב פנים סינרגי, מגיע לחלל חדש אותו הוא עומד לתכנן, הוא חושב בשפה העיצובית-אסתטית, אבל לא רק, כי פישביין רואה כל דבר דרך משקפי הסינרגיה.

על פי הסינרגיה – השלם גדול מסך חלקיו ובראי האדריכלות הסינרגית מדובר בעיצוב נכון ומותאם, הרואה את האדם, החלל והטבע כמכלול ולא כאסופה מקרית של פרטים. ככזה הוא שומר על היחסים הנכונים ביניהם למען חיים של שפע, רוגע וברכה.

יובל ניר פישביין

יובל ניר פישביין

עקרונות האדריכלות והעיצוב הסינרגי הם הבסיס לתכנון ולעיצוב בעבודתו של יובל ניר פישביין. לתפיסתו, בעזרת עקרונות אלה ניתן להגיע להתאמה מדויקת של הבית לדייריו, באופן שהחלל בו הם שוהים ישפיע עליהם בצורה הטובה ביותר וישרה עליהם אנרגיות חיוביות ושפע.

מתוך ראייה של האדם כמרכז, כשכל מה שמקיף אותו נועד לשרת אותו ולזמן לחייו אפשרויות ועוצמה, פישביין מקפיד על תכנון ועיצוב שיוצרים  אנרגיות חיוביות לשוהים בו. ראיה זו, אינה שומטת כמובן עקרונות קודמים של אסתטיקה ומרחב, אך היסודות הסינרגיים מכוונים להשראת הרמוניה מלאה בין שלושת הגורמים אדם – בית – וסביבה.

כל פרויקט מתחיל מקבלת תאריך ושעת לידה של האדם; כדי להגיע להתאמה האידאלית לאדם עבורו מעוצב החלל, פישביין מכין מפה אנרגטית של הבית ומפה אסטרולוגית של המתגוררים בו. על פי המפה האנרגטית של הבית, פישביין מאתר את המרכז האנרגטי של הדירה ועל פיו בודק מהם החדרים המבורכים בבית ומהם האזורים המאתגרים, ובכך הוא יודע באילו אזורים עולה הצורך לבצע איזון אנרגטי שיכניס שפע לאנשים בבית.

כשפישביין מתחיל למקם ו/או לעצב את החדרים האחרים, המפה האסטרולוגית של האדם חושפת בפניו מהם האלמנטים והחומרים הפועלים עליו, הצרכים והחסימות שלו, והיחס בין היסודות הדומיננטיים בחייו. השילוב בין השרטוטים והמפות עוזר לו להבין כיצד מכניסים שפע בבתים, ומה נכון לאדם עצמו.כשמתוך השרטוטים והחישובים עולה כי התכנון הפנימי אינו נכון ואינו מתאים לדייריו, וכאשר הנתונים הם קשיחים ולא ניתנים לשינוי, פישביין בהחלט לא גוזר על לקוחותיו חיים בחלל בלתי מותאם. במקרה כזה, הוא מציע איך לאזן את חוסר ההרמוניה באמצעות תיקונים אנרגטיים; כך למשל, אם מתוך המפות עולה חוסר ביסוד מסוים, נניח שזו אש, הפתרון יהיה בהוספת אלמנטים מתוך יסודות היקום: אש, מתכת, אדמה, מים, עץ לדירה, שימוש בנרות או הכנסת עצמים בעלי צורה משולשת כמו האש.

יובל ניר פישביין הוא בוגר בהצטיינות של מכללת  אולטימה  אדריכלות  ועיצוב  פנים ובעל תעודת הנדסאי. בשנת 2010  הקים יובל ניר את משרדו העוסק במגוון פרויקטים, בעיקר בתחום בניה פרטית, דירות יוקרה, דירות לשיפוץ, דירות קטנות ווילות  למגורים. המשרד אף עוסק בעיצוב ותכנון משרדים, חנויות ועובד עם מטפלים בתחומים שונים הוא מעצב את הקליניקה.

"כמעצב פנים ומטפל באנרגיות הילינג ותטא הילינג, המוטו העיקרי שלי הוא עיצוב הרמוני המכוון ליצירת סינרגיה אנרגטית, איזון והרמוניה במקומות הכי חשובים ללקוחות שלי – ביתם, משרדם, מבצרם", מסביר פישביין, "הלקוח הוא חלק חיוני בתהליך תכנון המבנה, בחירת החומרים, הצבעוניות, והתאורה. המכלול הזה, החובק  עולם ומלואו, גם הוא גדול מסך חלקיו, והופך לפרויקט שלם ומוצלח ביותר".

יובל ניר פישביין

טלפון: 054-8187580

כתובת דוא"ל: [email protected]

יובל פישביין - אבחון אנרגטי לבית

יובל פישביין – אבחון אנרגטי לבית


הרצלה גליל – עיצוב ואדריכלות פנים "לחיים טובים יותר…"

הרצלה גליל מאמינה בקשר ישיר, חם, חברי ואמיתי עם הלקוחות שלה. מבחינתה, כל בית אותו היא מתבקשת לעצב מספר סיפור, כמו גם את סיפורם של האנשים הגרים בו.

כדי להכיר לעומק את הבית ודייריו, הרצלה נוהגת לערוך מספר פגישות עם מי שעומד לגור, או מי שכבר גר בבית. לשיטתה, זה הבסיס הנכון לעבודה על הפרויקט, וזו הדרך להכין את  הסקיצות המתאימות לבניה או שיפוץ.

עיצוב פנים: הרצלה גליל. צילום - אורית אלפסי

עיצוב פנים: הרצלה גליל. צילום – אורית אלפסי

הרצלה היא מעצבת פנים בגישת העיצוב הסינרגי. סינרגיה משמעה כי השלם גדול מסך חלקיו, וכשמדובר בעיצוב פנים ובאדריכלות, הגישה הסינרגית רואה את הבית ויחסיו עם האדם וסביבתו כחלקים נפרדים שביחד יוצרים שלם כולל ומלא.

גישה זו באה לעצב את החלל ומעצימה את האנשים דרך הבתים שלהם. עיצוב נכון הוא תוצאה של חיבור בין האדם לסביבתו היוצר דיוק ואיזון בין החומר והרוח וכך ניתן להעניק לאנשים עוצמה, שלווה, שמחה והרמוניה בביתם .

הרצלה משלבת בעבודתה עיצוב אקלקטי, וואבי סאבי, פאנג שואי – והסינרגיה ביניהם. עבודותיה של הרצלה מבטאות ייחוד ומביאות נגיעות של יוקרה, פשטות, טבע ומגע. אלמנטים אלה מתמזגים יחדיו לכדי שלם גדול הנותן ביטוי ומענה לחלומותיו, צרכיו ואופיו של הלקוח.

הרצלה גליל. צילום - אורית אלפסי

הרצלה גליל. צילום – אורית אלפסי

שלא כמו בתהליך רגיל של עיצוב ושיפוץ בתים, הרצלה אינה מסתפקת בתכניות אדריכליות ובשרטוטים טכניים. אמנם, גם לאלה מקום בתהליך, אך כשהם לעצמם, אין בהם די כדי לשקף את הייחוד והצרכים של הדיירים המיועדים. כדי ליצור את האחדות עם היקום, הרצלה נעזרת גם במפה אסטרולוגית המהווה אינטגרציה של נתוני הפתיחה. בהחלטותיה העיצוביות, היא מתבססת על עקרונות הסינרגיה וכך נגלה בפניה היחס הנכון בין טבע, אדם חלל, כי, לתפיסתה, בין השלושה מתקיימים הדהוד ויחסי גומלין כאשר האדם נמצא במרכז.

הערך המוסף שמציעה הרצלה ללקוחותיה נשען על הפרק המקצועי הקודם שלה, שכן בעברה עבדה כמנהלת פרויקטים. בזכות הידע הפיננסי המעמיק, הרצלה מסייעת לא רק בפן האמנותי והרוחני, אלא מנחה את הלקוחות גם כיצד להישאר עם הרגליים על הקרקע ולנהל את הוצאות הפרויקט תוך שליטה בסעיפי העלויות בצורה מושכלת וחכמה.

האמונה באהבת האדם ובהקשבה פעילה הם הדברים שמניעים את גלגלי העשייה והיצירה  של הרצלה .

עבודה עם לקוח חדש תמיד מרגשת ומאתגרת עבור הרצלה. במהלך העבודה על הפרויקט היא שומרת על קשר צמוד עם הלקוח ומקפידה על זמינות, ליווי, ייעוץ ותמיכה כדי שהלקוח יחווה את ההנאה גם מהדרך וגם מהתוצאה . בעלי המקצוע שלוקחים חלק בפרויקט מקבלים ליווי ותמיכה מקצועית. לאורך העבודה היא תמיד שמחה להציע את נקודת מבטה הייחודית, והיא שותפה ועוזרת בבחירת וקניית החומרים, התאורה הריהוט וכל מה שנדרש.

כשמתחילים פרויקט של שיפוץ או תכנון דירה, ניתן להתאים עצמנו לשרטוטים ותכניות, אבל אפשר גם אחרת. אם נבין את עצמנו והחיבור הנכון לסובב אותנו, נוכל לחיות חיים של הרמוניה מעצימה וממלאה. האפשרויות פרושות בפנינו, עלינו רק לבחור נכון.

הרצלה גליל, עיצוב פנים "לחיים טובים יותר…"

טלפון –  054-8049609

מעבר לעמוד הפייסבוק

עיצוב פנים: הרצלה גליל. צילום - יואל אליווה

עיצוב פנים: הרצלה גליל. צילום – יואל אליווה


פאנג שוואי בעיצוב פנים – יסכה דהן

הבית הוא הבגד השני שלנו

אל נושא עיצוב הפנים הסינרגי הגיעה יסכה לפני כארבע שנים, אחרי התמחות מקצועית כהנדסאית אדריכלות. המפגש עם התפיסה הסינרגית חידד אצלה את ההכרה וההבנה כי לכל חלל בו אנו שוהים ישנה השפעה עמוקה עלינו – חיובית או שלילית. השפעה זו נובעת מתכנון החלל, העיצוב, הסדר (או חוסר הסדר) בו, החפצים, הצבעים והחומרים – כל אלה מחלחלים אל תוך התודעה שלנו ומתגבשים לכדי התחושה הכוללת שלנו לגבי אותו המקום.

דרכה של יסכה אל התפיסה העיצובית הסינרגית אינה מקרית. כמו שמגיעה מרקע דתי עם תפיסה הוליסטית המאמינה בחיבור בין הגוף והנפש ובין האדם לסביבה, עקרונות האדריכלות הסינרגית התאימו לה כמחוגה ליד.

קרדיט: יסכה דהן

קרדיט: יסכה דהן

קרדיט: יסכה דהן

קרדיט: יסכה דהן

את תורת האדריכלות הסינרגית למדה יסכה אצל יעלה איבגי, הנחשבת כגורו של התכנון הסינרגי כיום בארץ. במהלך לימודיה, התמחתה יסכה בתחום, תוך שזירת הידע המקצועי והמעשי בתכנון אדריכלי ועיצוב פנים שהביאה איתה מעבודתה, עם תחומים מעולמות התוכן הרוחניים הקושרים את העיצוב האנרגטי עם נפש האדם. באמצעות שילוב ייחודי וחדשני זה, מזמינה יסכה את לקוחותיה להיכנס לעולם חדשני של שפה עיצובית עכשווית.

עם תום לימודי התכנון הסינרגי, חברה יסכה ליעלה בפן האדריכלי-והמקצועי, ומתוך האמונה שלה בדרך והרצון להפיץ את הגישה החדשה בקרב מעצבי פנים ואדריכלים, הצטרפה לצוות השיווקי המייסד של מכללת pure כיועצת לימודים עבור הסטודנטים הפונים ומתעניינים במסלולי הלימוד במכללה.

אחרי שהשקיעה ממרצה וכשרונה במכללה, שהיוותה עבורה שער לעולם מקצועי חדש ומרתק, החליטה יסכה שזו העת להתמקד במשרד שלה לאדריכלות ועיצוב פנים סינרגי אותו ניהלה במקביל לעבודתה עם יעלה במכללה. במשרדה מעניקה יסכה שירותי תכנון, ייעוץ ועיצוב פנים – והכל בגישת האדריכלות הסינרגית.

יסכה מאמינה שהמקום בו אנו שוהים הוא כמו בגד אותו אנו עוטים על גופנו. ככזה, עליו להתאים לנו במדויק, לשקף את האישיות שלנו ולגרום לנו לתחושה נוחה, בטוחה ומעצימה. כמו כן לחלל המתוכנן בצורה מדויקת ללקוחות, יש יכולת להביא איזון ותמיכה לחייהם בתחומים שונים – בבריאות, איכות השינה והעבודה, שפע ומערכות היחסים.

בתהליך העבודה מכינה יסכה ללקוחותיה מפה אישית סינרגית בשילוב האסטרולוגיה והנומרולוגיה הסינית, ונעזרת בכלים מעולמות טיפוליים שונים התומכים בגישתה. מאחר שהיא מאמינה שהעיצוב צריך להתאים, לתמוך ולהעצים את האדם, ולא האדם הוא זה שצריך להתאים את עצמו לחלל, יסכה אינה דבקה בסגנון אחד. ושואבת השראה מקווים עיצוביים משתנים תוך התמקדות בתוכן, כיאה לגישה הסינרגית בעיצוב.

יסכה דהן. איפור וצילום: חנה הרוש פרץ

יסכה דהן. איפור וצילום: חנה הרוש פרץ

יסכה מספרת, שלא פעם בעבודתה עם לקוחות, היא מרגישה קצת כמו פסיכולוגית, ואין זה מפליא. מי שמגיעה למעוז החלומות והמקומות האישיים ביותר של לקוחות, משוחחת איתם ולומדת להכיר את נבכי נפשם והרצונות הכמוסים שלהם, חייבת לאמץ גישה אנושית מכילה ותומכת.

וכדי להגיע להתאמה מושלמת של הסביבה העיצובית ללקוחותיה, יסכה תמיד מבקשת מהם לחזור לרגע לימים אחרים ולהיות ציידים-לקטים. לקוחותיה מתבקשים ללקט ולאסוף השראות וחוויות –  מכל מה שמשפיע עליהם לטובה. כך למשל, אם מישהו מספר לה שהיה בבית מסוים שגרם לו הרגשה טובה, היא מנסה לשחזר איתו את הפרטים המסוימים האחראים לתחושות החיוביות שעלו בו. בשלב הצייד, יוצאת יסכה עם לקוחותיה למסע עיצובי הכולל איסוף תמונות, בדים, אביזרים וכל מה שעבור הלקוח שלה, יהפוך את המבנה לבית; כי בית, על פי תפיסתה של יסכה, זה המקום העוטף, המהווה תמיכה תת- הכרתית, ממנו יוצאים בתחושת ביטחון ואליו חוזרים בשמחה וחדווה.

יסכה דהן – עיצוב פנים ואדריכלות סינרגית

טלפון – 054-5603869

פייסבוק – יסכה דהן

מעבר לאינסטגרם 

 

צילום - מושי גיטלס, נגרות - פופלר מטבחים

צילום – מושי גיטלס, נגרות – פופלר מטבחים


מיטל אלמגור – בית שהוא "one of a kind"

הידעתם שמיקום חדר השינה שלכם יכול להשפיע על הזוגיות שלכם? שמיקום דלת הכניסה יכול לשנות את מצב השפע שלכם? שעיצוב הבית בצבעים מסוימים יכול להשפיע על האושר שלכם? אתם בטח מכירים את זה, שנכנסתם לבית מעוצב מדהים, אבל משהו הרגיש לכם חנוק ורציתם לברוח. לעומת זאת, ישנם חללים מעוצבים שנעים לשהות בהם בצורה בלתי רגילה. מהי אותה אנרגיה שמשפיעה על התחושה שלנו?

על פי תורת הפנג שוואי, אנרגיה זו נקראת אנרגיית צ'י או אנרגיית החיים והיא נמצאת בטבע כל הזמן. אם רק נתכנן ונעצב את הבית בצורה הנכונה, נבטיח לעצמנו חיים קלילים, מאוזנים ומאושרים יותר. "פנג שוואי היא תורה סינית עתיקה שמשמעותה רוח ומים", משתפת מיטל אלמגור, הנדסאית אדריכלות ומעצבת פנים כבר מעל עשור ומתחמה בעיצוב הפנג שוואי.

"עיצוב פנג שוואי מדבר על איזון בין האלמנטים שיש בטבע ובתוך הבית שלנו. על פי תורה זו ניתן לעצב את הבית בצורה שתאפשר הרמוניה עם הטבע ותשחרר תקיעות ואנרגיות חוסמות. היא מאפשרת איזון אנרגטי שמעניק איכות חיים גבוהה יותר, שפע, בריאות ואנרגיות טובות לכל מי שחי בבית".

סלון מעוצב בבית פרטי. צילום: סוזי לוינזון

סלון מעוצב בפנטהאוז. צילום: סוזי לוינסון

תכנית העל: בית הוא לא רק ארבע קירות אלא חלק מאיתנו

אלמגור מתמחה בעיצוב סנרגי שהוא אסכולה מתוך הפנג שוואי, המתאפיין בראייה רחבה המעניקה מענה מלא ויצירת הרמוניה בין האדם, הבית והטבע. היא מתעסקת בנפש האדם ובהתאמה מדויקת של הבית לאנשים שחיים בו.

אלמגור מאמינה שכמו שכל אדם מיוחד באשר הוא, כך אין עוד בית שדומה לאחר ועל פי גישה זו היא פועלת: "אני קוראת לזה 'One of a kind'. בית הוא לא רק ארבע קירות אלא גם הנפשות שגרות בו".

תהליך תכנון ועיצוב הבית הוא לא עניין של מה בכך – מדובר על הרבה יותר מפונקציה, אלא על המשמעות שמאחורי העיצוב. חשוב להבין שהמרחב שעוטף אותנו ברוב שעות היום, משפיע על הנפש שלנו בכל האספקטים בחיים. לכן, העיצוב הסנרגי שכולל כלים מחכמת המזרח והנפש, הוא תהליך חשוב ונחוץ לכל אדם, הרבה יותר מכל טרנד עיצובי חולף: "הבית שלנו הוא מטען", היא מוסיפה. "כפי שאנו טוענים כל לילה את הטלפון הנייד שלנו שיעבוד בשמחה כל היום, כך אנו נטענים על ידי הבית שאנו חיים בו. עיצוב נכון, מדויק ומותאם אישית הוא חובה ולא מותרות".

עיצוב סינרגי, מיטל אלמגור. צילום: סוזי לוינזון

עיצוב סינרגי, מיטל אלמגור. צילום: סוזי לוינסון

השיטה של אלמגור: האדם במרכז

השיטה של אלמגור מבוססת על חמישה מצפנים הרואים בראש ובראשונה את האדם החי בבית. היא מלווה את הלקוח לאורך כל הדרך בעוד שהתהליך עצמו הוא מאוד חוויתי והתוצאה היא בית נעים ומאוזן אנרגטית. במצפן הראשון היא עורכת אפיון שמכיל את כל הצרכים, הרצונות והחלומות של בעלי הבית. "אני לומדת מי הם, מהי דרך ההתנהלות שלהם, ומהו אורח החיים בבית. לאחר מכן, אני בודקת מהי סכמת התנועה הנכונה שתאפשר הרמוניה".

במצפן השני, נמצא העיצוב הסנרגי. אלמגור מגיעה לבית או למגרש המיועד לבניה, ומודדת באמצעות מצפן את הכיוונים מהם מגיעה האנרגיה הראשית של הבית בכדי לאתר את המיקום המדויק לחדרים. בנוסף, היא עורכת מפה אסטרולוגית סינית של בעלי הבית על פי חמשת האלמנטים (מתכת, מים, אש, אדמה או עץ), ומהן מסיקה עם אילו חומרים יהיה נכון לעצב איתם את הבית על מנת לאזן בין הבית החיצוני והבית הפנימי.

במצפן השלישי, אלמגור יוצרת לוח השראה המכיל תמונות, צבעים וחומרים המהווים בסיס להמחשה בהדמיה לפני העיצוב. לפי לוח חומרים זה מתבצע הליווי לביצוע הבחירות וההזמנות השונות של חומרי הגמר, כאשר תהליך בחירת החומרים מדויק וכולל תשומת לב לפרטים הקטנים.

המצפן הרביעי כולל את תרגום התכנית הרעיונית לתכניות לביצוע לרבות – בניה, חשמל, תאורה, מיזוג, הנמכת תקרות, ריצוף, פריסות, נגרות, אלומיניום ועוד.

במצפן החמישי, אלמגור מקפידה על ניהול, ליווי ופיקוח עליון על הביצוע הכולל תזמון תהליך עבודה על פי שלבי הביצוע. ראיית התמונה כמכלול יוצרת זרימה ושומרת על מסגרת הזמן והתקציב שנקבע לפרויקט.

כמו כן, אלמגור מלווה את הלקוחות לאורך כל הדרך, מייעצת, תומכת מעניקה טיפים וכלים פרקטיים במטרה לתמוך ולאזן לא רק בתקופת תכנון ועיצוב הבית. היא עושה זאת ברגישות, הכלה ואהבת אין קץ לאנשים ולמקצוע: "זה מה שאני עושה בעבודתי כמעצבת סנרגית – אני מביאה את הבית ואת הגרים בו לאיזון ולמקום המטיב עבורם בדרך נעימה וחווייתית. זה מרגש כל פעם מחדש לראות את התוצאות ואין יותר מספק מזה".

פרטי התקשרות:

נייד: 054-7594426

מעבר לאתר  
מעבר לעמוד הפייסבוק
מעבר לעמוד האינסטגרם

מייל:  [email protected]

מטבח מעוצב בבית פרטי. צילום: סוזי לוינזון

מטבח מעוצב בבית פרטי. צילום: מיטל בוגניםכתבה שיווקית 


 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה ראשון לציון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר