רמת אליהו
רמת אליהו

הפרויקט הראשון בבינוי-פינוי-בינוי ברמת אליהו יוצא לדרך    

חברת אשדר זכתה במכרז להקמת 173 יחידות דיור בשכונת נחלת יהודה: הקבלן יתחרה על מחיר הקרקע תוך התחייבות המדינה לרכוש 61 יחידות דיור

פורסם בתאריך: 16.1.18 17:22

השבוע נורתה יריית הפתיחה בתוכנית בינוי-פינוי-בינוי ברמת אליהו: ועדת המכרזים של רשות מקרקעי ישראל הכריזה השבוע על חברת אשדר כזוכה, במכרז שיצא בתיאום עם הרשות להתחדשות עירונית ומשרד הבינוי והשיכון, לבניית 173 יחידות דיור בשכונת נחלת יהודה בראשון לציון, ותשלם לרשות סכום של יותר מ-150 מיליון שקל, לפני הוצאות פיתוח שיעמדו על כ-27.2 מיליון שקל.

המכרז נערך במסגרת הסכם הגג שנחתם עם עיריית ראשון לציון, בהובלת ראש העיר ראשון לציון דב צור, לפיו נקבעו העקרונות לבינוי-פינוי-בינוי בשכונת רמת אליהו.

רוצים להישאר מעודכנים? הורידו את האפליקציה שלנו

המסלול הייחודי פועל במסגרת פרויקט של בינוי-פינוי-בינוי ללא מעורבות יזם, מאפשר מעבר של הדיירים ישירות לדירות החדשות ופינוי קרקע לצורך בינוי חדש והתחלת התהליך מראשיתו. בכך, המדינה הופכת למעשה ליזם והרשות להתחדשות עירונית היא זו שחותמת הסכמים מול בעלי הדירות בבניינים, על מנת שלא יידרשו לעבור לשכירות לתקופת הבנייה, אלא ייכנסו ישירות לדירות החדשות, עוד לפני הריסת המבנים הישנים.

במכרז להקמת כ-173 יחידות דיור בנחלת יהודה, נקבע כי הקבלן הזוכה יתחרה על מחיר הקרקע, תוך התחייבות המדינה לרכוש 61 יחידות דיור במחיר ובתמהיל שנקבע במכרז, כאשר שאר יחידות הדיור יימכרו בשוק החופשי ולא במחיר למשתכן. כמו כן נקבע כי לא יהיה צורך לבצע מכירות מוקדמות, לאור התחייבות המדינה לרכוש 30% מהדירות.

 

במקביל, נעשה ברמת אליהו, באמצעות מנהלת עירונית (מנהלת פינוי בינוי רמת אליהו) שהוקמה בשכונה לצורך קידום הפרויקט, הליך של קול קורא לבעלי דירות בשכונה המיועדת להתחדשות עירונית. בהליך זה נבחרו שני בניינים שבהם הושגו הסכמות של כל בעלי הדירות. אלה יעבירו למדינה את מלוא זכויותיהם בדירות ובמקרקעין, תמורת דירה חדשה. לאחר פינוי הדירות הישנות, ייהרסו המבנים הישנים, והתהליך האמור יופעל מראשיתו בקרקע שהתפנתה.

יצוין, כי באחרונה הושגה הסכמה עם כל הדיירים במספר בניינים נוספים בשכונת רמת אליהו, ובמהלך השבועות הקרובים צפויים להתפרסם מכרזים נוספים במתווה זה בשכונת נוריות בראשון לציון, על קרקעות מחנה צריפין שהתפנה, אליהם יעברו דיירים אלה.

אלוף (מיל') יואב גלנט, שר הבינוי והשיכון, מסר: "שיטה ייחודית זו מהווה מסלול נוסף בהתחדשות העירונית. ישנה חשיבות רבה לייעל את השיטה, לזרז תהליכים בתחום ולהקל על הציבור".

מוטי עג'מי, מ"מ ראש עיריית ראשון לציון, אמר: "זהו צעד נוסף ומשמעותי בתוכנית שמוביל דב צור לשיפור איכות חייהם של תושבי רמת אליהו. לבשורה הזו, שחברה קבלנית נבחרה לבנות את הבניינים החדשים עבור תושבי רמת אליהו, יש חשיבות משמעותית לא רק לדיירים הראשונים שלוקחים חלק בפיילוט ויעברו בעוד כשלוש שנים לדירות חדשות בנחלת יהודה, אלא גם לכל תושבי רמת אליהו שעיריית ראשון לציון נחושה להוציא לפועל את התוכנית שתבטיח להם ולילדיהם אופק אמיתי ואיכות חיים".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה ראשון לציון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר