שכונת רמת אליהו, צילום דוברות העירייה
שכונת רמת אליהו, צילום דוברות העירייה

324 דירות: אושרה להפקדה תכנית פינוי בינוי בשכונת רמת אליהו

במסגרת התוכנית ייהרסו שבעה בניינים בהם יש כיום 176 דירות, וייבנו שישה בניינים חדשים, בהם מגדל בן 27 קומות. הפרויקט הוא חלק מתכנית כוללת לבניית אלפי דירות חדשות בשכונה

פורסם בתאריך: 6.7.23 11:06

עולים עוד שלב בפרויקט ההתחדשות העירונית ברמת אליהו: אושרה להפקדה תכנית במסגרתה יפונו וייהרסו 7 בניינים שכוללים 176 יח"ד, ובמקומם ייבנו 6 בניינים חדשים שייכללו 324 דירות חדשות ומודרניות. במתחם החדש ישתלבו כ-100 משפחות ותיקות שיפונו מבתיהם הישנים בשכונה.

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז מרכז, באמצעות ועדת המשנה להתחדשות עירונית, פרסמה את הפקדת התוכנית של מתחם הפינוי בינוי הראשון ברמת אליהו. מדובר בשלב משמעותי המהווה מימוש חזון המיזם יוצא הדופן, שבמסגרתו השכונה הוותיקה עוברת מהפכה של ממש לרווחת תושביה במגוון רחב של תחומי חיים. הבניינים הישנים אשר נבנו לפני כ-60 שנה יפונו וייהרסו כחלק מהפרויקט הייחודי הכולל בינוי-פינוי-בינוי, ועל שטחם יוקמו כאמור המבנים החדשים

61 המשפחות הראשונות ממתחם זה יפנו עוד השנה את דירותיהם לטובת מעבר לדירות החדשות שהם בחרו בשכונת נחלת יהודה מערב, כאשר שאר המשפחות יעברו בהמשך לשכונות החדשות – נוריות, מתחם האלף, נחלת יהודה מערב ואל הבניינים שיוקמו במתחם שי עגנון ברמת אליהו. מתחם שכונת ש"י עגנון הוא החלוץ הראשון בפרויקט ההתחדשות העירונית של שכונת רמת אליהו. על פי התכנון המוצע, יוקמו במתחם זה בעתיד 6 בנייני מגורים חדשים הכוללים 4 בניינים של 10 קומות, שבכל אחד מהם 30 יח"ד; ו-2 מגדלי מגורים עם 27 קומות, שבכל אחד מהם 102 יח"ד, כולל קומת מסחר ומבני צבור חדשים.

בסך הכל, כולל הפרויקט הריסה של 2,642 יח"ד ב-110 בניינים רכבת ישנים ברמת אליהו, ובנייה של בניינים חדשים במקומם שייכללו כ-5,300 דירות חדשות, מוסדות ציבור ומוסדות חינוך חדשים, מרכזי מסחר, כבישים חדשים, נתיבי תחבורה ציבורית, שבילי אופניים ועוד.

ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "במעשים ולא בדיבורים אנחנו מוכיחים כיצד החזון הופך למציאות. ראשון לציון עוברת מהפכה בכל התחומים, וכתושב העיר כל התקדמות בפרויקט מרגשת אותי, שכן אנחנו רואים כבר את הניצנים הראשונים בשטח אחרי שנים של תכנון. שכונת רמת אליהו צפויה לשנות את פניה מהקצה אל הקצה, והתושבות והתושבים בה יזכו לדיור משופר ולשינוי משמעותי באיכות חייהם".

 

 

מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אלעזר במברגר: "פרויקט רמת אליהו הוא פרויקט ייחודי ברמה ארצית, כאשר במסגרתו המדינה, באמצעות הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, פועלת כיזם ומובילה בעצמה את הפרויקט. התוכנית שפורסמה להפקדה כעת מהווה אבן דרך חשובה בתהליך, שבסופו אלפי משפחות יעברו לדירה חדשה והשכונה כולה תשנה את פניה. אני מודה לשותפינו בעירייה ובמנהלת העירונית".

מנהל תחום בכיר מדיניות וכלכלה ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית, דוד עמיחי: "הפרויקט הייחודי של התחדשות עירונית בשכונת רמת אליהו מבוסס על הליך בינוי פינוי מתקדם. לקראת המימוש במסגרת הפרויקט, הדיירים עוברים ישירות לדירה החדשה, ומעבר זה מגביר את הוודאות והאמון ומפחית סיכונים בפרויקט. אחרי שנים רבות שבהן דיירי השכונה סובלים מתנאי דיור קשים, פרסום התוכנית להפקדה מביא את בשורת ההתחדשות העירונית לתוך השכונה".

המשנה לרה"ע ומ"מ יו"ר החברה הכלכלית, אסף דעבול: "זאת התרגשות גדולה עבורי כמי שגדל בשכונה ומוביל את המיזם שמהווה מהפכה של ממש ואשר יוביל לשדרוג אדיר באיכות חיי תושבי רמת אליהו".

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה ראשון לציון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר