פינוי בינוי בראשון לציון: בעירייה מזהירים מהשמועות

פורסם מכרז ראשון לשני בניינים עם יותר מ-170 יחידות דיור ובעירייה מזהירים מפני הבטחות בנוגע לדירות המוגדלות

פורסם בתאריך: 27.9.17 16:08

החודש פורסם הראשון בשורה של מכרזים המיועדים לבנייה במערב ראשון לציון. מדובר במכרז  לשני בניינים ראשונים, עם 173 יחידות דיור בשכונת נחלת יהודה, 61 מהן מיועדות לתושבי שכונת רמת אליהו שיעברו לשכונה החדשה במסגרת התוכנית.

המגרש שבו ייבנו הבניינים החדשים ממוקם מזרחית לכביש 4 ובסמוך למחלף ראשון לציון. הוא משווק נמוך משמעותית מערך הקרקע הריאלי, כדי למשוך יזמים לעמוד בתנאי המכרז, ולהקצות 61 דירות לאנשי רמת אליהו. יתר הדירות יימכרו בשוק החופשי.

בשני בניינים נוספים בשכונה הסכימו כל בעלי הדירות לקבל דירות חדשות בשכונות החדשות, ובקרוב מתוכננים להתפרסם מכרזים נוספים לשכונות החדשות בצריפין. במסגרת התוכנית העירונית כ-3,000 יחידות דיור יחוזקו, 2,700 – יפונו וייהרסו, 5,700 – ייבנו בשכונה ו-4,000 יחידות דיור יבנו בשכונת נחלת עילית, צריפין ובמערב העיר.

בעיריית ראשון לציון הדגישו כי "העירייה נחושה לקדם את התוכנית למען שיפור איכות חיי התושבים ולטיפול מוקדם במבנים מסוכנים בשכונה". כמו כן, כדאי לציין כי בעירייה חוששים מיזמים שיחתימו דיירים על פרויקטים בשכונה ללא קשר לתוכניות הפיתוח. בנוסף, ממליצים בעיריית ראשון לציון להיזהר מ"שמועות של אינטרסנטים לגבי דירות מוגדלות".

"הבטחות אלו לא ריאליות נוכח הקיבולת המוגבלת בשכונה", מסביר ראש המינהלת, דודו מנצור ומוסיף: "לראייה עד כה אף יזם לא הגיש תוכנית כזו לעירייה. למעשה ללא הקרקע המשלימה בנחלת עילית שהצליחה העירייה לקבל מהמדינה בערך הנמוך משמעותית מערכה האמיתי, התוכנית לא הייתה יכולה לצאת לפועל".

תוכנית פינוי בינוי ברמת אליהו תאפשר לתושבים לעבור גם למתחם האלף ולשכונות החדשות המוקמות על בסיס צריפין המפונה, בשני אזורים אלו כבר החלה החברה הכלכלית בעבודות פיתוח במקום. לוח הזמנים לקבלת הדירות החדשות בשטח צריפין הוא המהיר ביותר ומאפשר קבלת דירה חדשה בתוך כ-3.5 שנים.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה ראשון לציון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר