אילוסטרציה

העירייה מודה שנעשתה טעות, אז איך זה שהילד עדיין בבית?

מוריה יצחק ישראלי, אם לשבעה בהם פעוט בן חודשיים וחצי לא יכולה לשלוח את בנה לגן רק בגלל טעות של העירייה

פורסם בתאריך: 1.11.17 12:45

ילד בן שלוש מראשון לציון יושב בביתו מתחילת השנה ואינו משובץ בשום גן בעיר. הסיבה: טעות שעשתה עיריית ראשון לציון. לטענת האם, מוריה יצחק ישראלי, המתגוררת בשכונת פרס נובל טוענת כי בנה שובץ לגן "צמד חמד" המרוחק מאוד מביתה, בשל טעות של העירייה. כאשר ערערה בפני העירייה על השיבוץ, תחילה התעלמו מפנייתה ומאוחר יותר הודו בפניה כי נעשתה טעות והשאירו את השיבוץ על כנו, בטענה כי אין מקום בגן הסמוך לביתה.

"אנחנו כבר בראשית חודש נובמבר, ולמעשה מזה כחודשיים שבני יניר בן בן השלוש שוהה בבית ואינו נמצא במסגרת חינוכית", טוענת האם, "מדובר בחמד של ילד שבשל מחדל של מחלקת החינוך בעיריית ראשון לציון שובץ לגן 'המרוחק מאוד מהבית שלנו, באופן שמונע ממני להביא אותו לגן מידי בוקר. אני אמא לשבעה ילדים, כאשר בעלי עסוק בפרנסת הבית. הבכור שלי הוא בן עשר, התינוק הקטן שלי בן חודשיים וחצי ויש לי גם עוד תינוק בן שנה וחמישה חודשים. אין לי כל עזרה עם הילדים שכן משפחתי מתגוררת בחיפה. שיבוץ בני לגן מרוחק הינו בלתי אפשרי מבחינתי, כאשר עליי לקחת את הילדים לגנים ולבתי ספר. ביקשתי שירשמו את יניר לגן הסמוך לביתי, שבו בתי רשומה, לכן הגשתי ערעור".

עוד מספרת יצחק ישראלי כי לאחר שהגישה את הערעור התקשרה לעירייה מספר פעמים על מנת לוודא שהערעור התקבל. לדבריה לאחר התעלמות ממושכת היא קיבלה תשובה שלפיה לא ניתן לשנות את השיבוץ של בנה. יצחק ישראלי, שהייתה בהיריון מתקדם, לא ויתרה והגיעה לבית העירייה עם ששת ילדיה בבקשה שיבחנו שוב את המקרה שלה. לטענתה, היא נענתה בתשובה "שנעשתה טעות" וכי אין כבר מה לעשות בנדון משום שבגן כבר משובצים 35 ילדים.

"הטעות הכי גדולה שנעשתה במקרה הזה היא עצם ההתעלמות של העירייה מהערעור שהיא מחדל", ממשיכה ישראלי, "הטעות הנוספת היא העובדה שבגן הסמוך לביתי שובצו ילדים משכונות מרוחקות וכן מרחובות הסמוכים לגן המרוחק והפדיחה השלישית היא העובדה שאף אחד בעירייה לא יודע לתת תשובה המניחה את הדעת בנוגע לאזור המגורים של הילדים ושיבוצם לגנים. אני סבורה שהעירייה צריכה למצוא לי פתרון ישים, בינתיים הילד יושב בבית ואין לי אפשרות לקחת אותו לגן".

עוד מציינת יצחק ישראלי כי אחרי שדיברה עם גורמים רבים בעירייה היא פנתה גם לאגף פניות הציבור בעירייה ונאמר לה שתוכל להיפגש עם ראש העיר דב צור בעניין זה רק בסוף חודש נובמבר. יצחק ישראלי לא התייאשה והגיעה עד למפקחת על הגנים במשרד החינוך וזאת אמרה לה שבמידה והעירייה תכניס עוד גננת אז יהיה ניתן להכניס את בנה לגן, אך העירייה כמובן לא מוכנה לשאת בעלויות הכספיות של העניין.

"העירייה לא מוכנה לשאת בהוצאות של מה שעשתה. בעלי יוצא מהבית בארבע וחצי בבוקר וחוזר לא לפני שש בערב, אני היא שמטפלת בילדים, משפחתי מתגוררת בחיפה והעזרה היחידה שלי היא מבני בן העשר ובני בן השבע שלוקחים את אחיהם לגן כאשר אני מטפלת בשתי התינוקות שלי. אני דורשת מעיריית ראשון לציון לתת מענה הולם לפתרון הבעיה".

עוד מציינת יצחק ישראלי כי אחרי שדיברה עם גורמים רבים בעירייה היא פנתה גם לאגף פניות הציבור בעירייה ונאמר לה שתוכל להיפגש עם ראש העיר דב צור בעניין זה רק בסוף חודש נובמבר. "העירייה לא מוכנה לשאת בהוצאות של מה שעשתה. בעלי יוצא מהבית בארבע וחצי בבוקר וחוזר לא לפני שש בערב, אני היא שמטפלת בילדים, משפחתי מתגוררת בחיפה והעזרה היחידה שלי היא מבני בן העשר ובני בן השבע שלוקחים את אחיהם לגן כאשר אני מטפלת בשתי התינוקות שלי. אני דורשת מעיריית ראשון לציון לתת מענה הולם לפתרון הבעיה".

ממחוז מרכז שבמשרד החינוך נמסר: שיבוץ גני ילדים הינו נוהל בסמכות ובאחריות הרשות המקומית. הילד שובץ בהתאם לנהלים המקובלים. הנושא נמצא בטיפול גורמי הרשות, הפיקוח והארגון המקצועי בניסיון לסייע להורים.

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "במתחם גנים בו לומדת הבת הגדולה ובו האם מבקשת לשבץ את בנה, נסגרה כיתת גן בשל מיעוט נרשמים. האם קבלה שיבוץ למתחם השני הסמוך לביתם. הצענו לאם, מתוך רצון לעזור לה ולהקל עליה בפיזור הילדים, להעביר את האחות למתחם השני, כך ששני הילדים ילמדו בצמידות, אך האם סרבה".

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה ראשון לציון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר