סערה סביב תשלומי ההורים: מועצת ההורים בהחלטה סותרת

מועצת ההורים העירונית החליטה על ביטול חרם התשלומים, והורים מוחים, אך חלקם כבר החלו לשלם מפחד שאי ציות להחלטה החדשה יפגע בילדים

פורסם בתאריך: 24.10.17 08:06

לאחר שבחודש שעבר (ספטמבר) יצאה קריאה מצידם של מועצת ההורים העירונית בראשון לציון על חרם תשלומי הרשות להורים שילדיהם בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים, תשלומים אשר כונו על ידם 'מס גולגולת'. השבוע (שני) התקבלה על ידם החלטה לאשר את גביית תשלומי ההורים, ונמסר כי תוך כארבעה חודשים יתקיים דיון בו יוחלט אם לחדש את המאבק. ההורים תושבי העיר שהביעו את אמונם בחרם, מוחים נחרצות על השינוי בדרך הפעולה.

"רק לא מזמן הנהגת ההורים הוציאה פוסטים בהם אמרו אל תשלמו. אל תעשו. והנה אתמול אומרים לנו לכו תשלמו. כבר בשבוע שעבר הילדה שלי קיבלה הודעה שאם לא תשלם את הכסף היא לא תצא לטיול שנתי. אני לא חושב זה צריך להיות ככה אבל אין לנו ברירה. אם 90 אחוזים מהתושבים ישבתו אז גם אנחנו נשבות אבל אני לא יודע מה יתגלגל הלאה אז אנחנו נשלם. אני לא רוצה שיתנכלו לילדה שלי אם היא לא תלך למסגרות חברתיות בבית הספר" אמר, אביחי גלבר, אב לשלושה.

הלך הרוח בעקבות ההודעה על אישור גביית תשלומי ההורים שפורסמה על ידי יו"ר ועד ההורים העירוני, אבי צרף, עורר רוב גדול של הורים שהתנגדו לכך, וקריאות רבות נשמעו, כגון: "למרות הכול לא נשלם אפילו אגורה", "מאכזב", "הורים לא צריכים הנהגת הורים מי שמחליט לא לשלם שלא ישלם לא יקרה כלום אם הילד לא יצא מבית הספר לפעילות בית הספר יעשה לו פעילות בתחומי בית הספר", "איך שיניתם את דעתכם כל כך מהר?" לעומת זאת היו גם כאלו שהביעו תמיכה ואמרו שההחלטה נכונה ורוב ההורים בארץ כבר חתמו על חוזר תשלומים ולא הסכימו לפגוע בילדיהם ושהילדים ממש לא צריכים להיענש. במצב הנוכחי חלק מההורים חזרו לשלם בעוד אחרים מחכים לראות האם בכל זאת יצליחו לעורר שינוי בעזרת שיתוף פעולה.

 

מיו"ר ועד ההורים העירוני, אבי צרף נמסר: "אני יודע שהיום התקבלה החלטה לשלם תשלומי הורים שמנוגדת להודעות שהוצאתי בתקופה האחרונה. אני עדיין חושב לתשלומי הורים הינם מס לא צודק שיש לבטלו והייתי שמח להמשיך במאבק הצודק שלנו לקבלת חוק חינוך חינם. וזאת למרות לחץ גדול מאוד של הורים אשר לא מעוניינים ל'פגוע' בילדים שלהם ולוחצים לשלם. אבל מרגע שמספר רב של ישובים בארץ החליט לשלם את תשלומי הורים ומספר יושבי ראש בעיר חתמו על חוזר תשלומי הורים. נוצר מצב שבו קבוצת בית ספר יקבלו פעילות ובית ספר אחרים לא תהיה פעילות. יושבי הראש שלא חתמו קבעו כי זו פגיעה לא צודקת ולא שוויונית. ולכן הוחלט על חתימה על חוזר תשלומים. הצעד של היו"רים שחתמו גרם לנזק לכולם".

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה ראשון לציון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר