בית ספר בבאר יעקב

המסכות, הריחוק והלמידה מהבית: מתווה ראשון לציון לשנת הלימודים תשפ"א

שנת הלימודים בצל ההתמודדות עם נגיף הקורונה תיפתח בעוד כעשרה ימים: כך היא תתנהל

פורסם בתאריך: 23.8.20 12:44

פתיחת שנת הלימודים תשפ"א על רקע ההתמודדות עם הקורונה: ב-1 בספטמבר יחלו את הלימודים 49,929 תלמידים. בעיר קיימים 511 מוסדות חינוך בהם לומדים 10,513 ילדי גן, 3,458 תלמידים שיעלו לכיתה א', 20,208 תלמידים ביסודי ו-19,208 תלמידים בעל-יסודי.

בשל המורכבות בימי הקורונה הלימודים בעיר יתנהלו אחרת. "אנחנו נערכים לפתוח את שנת הלימודים תחת ההנחיות וההגבלות שקבעה הממשלה. אין ספק שזו צפויה להיות שנה מורכבת ומאתגרת בשל המאבק בנגיף הקורונה, היא תתאפיין בגמישות ניהולית ופדגוגית תוך הדבקת הפערים של השנה החולפת ותרגול למידה דיגיטלית שתסייע ללמידה מרחוק", מסר ראש העירייה רז קינסטליך, "עשינו לילות כימים בחודשים האחרונים על מנת לסיים את העבודות וההכנות לחזרה ללימודים תחת הגבלות הקורונה, ולוודא שכל מוסדות החינוך בעיר ערוכים לקראת פתיחת שנת הלימודים הנוכחית".

קינסטליך הוסיף כי "בגני הילדים הבטחנו שנצמצם את כמות הילדים בכיתות. במאמץ רב, בהאצת בניית גנים חדשים והכשרת צוותי חינוך הצלחנו להביא לכך שב-85 אחוז מגני החובה יהיו פחות מ-30 ילדים. המשמעות היא יותר תשומת לב ויחס לילדים שלנו".

המנהלים החדשים

לצוותי החינוך יצטרפו השנה תשעה  מנהלי בתי ספר חדשים: פופא אסא– מנהלת חדשה בבית הספר "איתמר", שרית צור – "אלונים", שירי אדרי – "אשכולות", ורד לזובסקי – "נווה עו"ז", ריקי טווילי – חטיבת ביניים "רבין", אודליה גלנוס איטח – חטיבת ביניים "אבני החושן", בלה חסן – מנהלת תיכון "מקיף ז'",  תמי סיטון  – חטיבת ביניים "אחרון הבילויים" ואייל לסרי – חטיבת ביניים "ראשונים".

ההנחיות החדשות:

גני ילדים כולל חינוך מיוחד:  הלמידה תתקיים ללא פיצול, שישה ימים בשבוע. ילדים לא יידרשו לעטות מסכה, אולם יחוייבו להגיע עם הצהרת בריאות יומית.

כיתות א'-ב': למידה ללא פיצול, לפחות חמישה ימים בשבוע בימים א' – ה'.

כיתות ג'-ד': הלמידה תתקיים בקבוצות קבועות של עד 18 תלמידים, לפחות חמישה ימים בשבוע. תלמידי כיתות ג׳-ד׳ יתבקשו לעטות מסכות בהפסקות, אולם בתוך כיתות רק תלמידי כיתות ד׳ יתבקשו לעטות מסכה. שמירה מרחק בכיתות – כל תלמיד בשולחן, וכן ריחוק בהפסקות.

כיתות ה'- ו': הלמידה תתקיים בקבוצות קבועות של עד 18 תלמידים, כאשר ישנה כוונה להגדיל את מספר הימים שבהם הילדים ישהו בבית הספר, מעבר ליומיים שנקבעו על ידי משרד החינוך. תלמידים ידרשו לעטות מסכה בשיעורים ובהפסקות, תהיה הקפדה על  שמירה על מרחק – בשיעורים כל תלמיד בשולחן ובהפסקות.

כיתות ז'-י"ב: הלמידה למידה תתקיים בקבוצות קבועות של עד 18 תלמידים, לפחות יומיים בשבוע במוסדות החינוך. בשאר הימים השיעורים יועברו באמצעות למידה מרחוק.

לימודים גם במרכזי קהילה

ממלאת מקום וסגנית ראש העירייה, עו״ד ליאל אבן-זהר, המחזיקה בתיק החינוך והתרבות, מסרה: "כמו כל שנה, גם השנה מינהל החינוך, מנהלי וצוותי בתי הספר וצוותי הגנים, נערכים כדי להבטיח לילדי העיר פתיחת שנת לימודים ברגל ימין. השנה, לעומת שנים קודמות, העיר כולה, כולל מרחבי טבע, מוזיאונים, כותרים ומרכזי קהילה, תעמוד לרשות התלמידים שלנו, על מנת לתת מענה לצורך בפיצולים ובקבוצות קטנות לאורך השנה".

אבן-זהר הוסיפה כי "זו הזדמנות להודות מכל הלב לכל השותפים ברשות, הנהלת העירייה, עובדיה, והחברות העירוניות, על ההערכות המסורה והאכפתיות האינסופית לשלומם ורווחתם של כל ילדה וילד בעיר, ולאחל לילדינו שנת לימודים מוצלחת ובריאות".

ראש מינהל החינוך, אטי אדר, הוסיפה: "קליטתם המיטבית של הילדים תלויה במידה רבה בבניית החוסן הקהילתי הקבוצתי והאישי של כל פרט, לכן הימים הראשונים של תחילת שנת הלימודים יוקדשו לבניית החוסן הקהילתי דרך הטמעה ושימוש במיומנויות רקות. אני מבקשת להודות לכל צוותי מנהל החינוך, למפקחים ולמובילי החינוך בעיר על היערכות אחראית ומסורה לטובת קליטתם המיטבית של תלמידי ראשון לציון".


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות בראשון לציון? 

הורידו את אפליקציית "השקמה ראשון לציון" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "השקמה ראשון לציון" באייפון 

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של השקמה ראשון לציון  כאן  והיו הראשונים לדעת


אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. הילה

    ממש חבל שיש מתווה בכלל. בהפגנות עומדים אנשים צפופים בכמויות של מאות אנשים ואף אחד לא מוחה על זה אבל להשאיר ילדים בני 12 בבית לבד בזמן שהורים עובדים זה בסדר???

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה ראשון לציון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר