העירייה תממן פריסת שכר לימוד. צילום: עיריית ראשון לציון

סטודנטים, תירגעו, העירייה תממן שכ"ד ועלויות מחייה

יורחב הסיוע הכספי למימון פריסת שכר הלימוד והמחיה של סטודנטים תושבי ראשון לציון

פורסם בתאריך: 31.8.17 11:44

הנטל הכלכלי של תשלום שכר הלימוד, המתלווה לעיתים לעלות שכר דירה, עלול להוות עבור ציבור הסטודנטים גורם מפריע וזאת עוד לפני שהחלו את לימודי התואר. פעמים רבות הם ניצבים בפני בעיה- האם להתחיל ללמוד בשנה הנוכחית ולחיות מהיד לפה? או לעבוד שנה נוספת בכדי שההיבט הכלכלי לא יהיה עבורם מכשול.

לכן, החליט המשנה לראש העיר ומחזיק תיק הצעירים והנוער, דורון אוזן על הרחבת היוזמה הקיימת למען סטודנטים תושבי ראשון לציון בתיאום עם ראש העירייה דב צור בהרחבת הסיוע הכספי – מימון פריסת שכר הלימוד והמחיה של סטודנטים תושבי העיר.

בשנת 2010 הוקמה קרן מימון לסטודנטים בני העיר על ידי אוזן בשיתוף עם צור, ומעתה סטודנטים תושבי ראשון לציון יוכלו להסיר את דאגתם מהעול הכלכלי בשל שיתוף הפעולה בין קרן שכ"ל (שקט כלכלי לסטודנט) לבין קרן ראשון לציון. הסטודנטים יוכלו לממן את הלימודים והמחיה בעזרת הסדרים מסובסדים לפריסת שכר הלימוד או המחיה בסכום של עד 32,000 שקלים בכל שנה בסך עד 96,000 שקלים במצטבר לתואר.

שיתוף הפעולה עם קרן שכ"ל מאפשר בנוסף, לסטודנטים בכל התארים, לקבל עד 20,000 שקלים בשנה נוספים בפריסת תשלומים רחבה, בחלק גדול מהמקרים ללא ריבית (טעון אישור מוסד הלימודים). קיימת גם אפשרות של דחיית החזר הקרן עד לאחר סיום התואר, בנוסף ל- 12,000 שקלים בכל שנה שניתנים על ידי קרן ההלוואות של העירייה.

כמו כן יחידת הצעירים באגף הנוער והצעירים הנמצא ברחוב יבניאלי כדי לסייע ולכוון את הסטודנטים ולהעניק להם את כל הסיוע הן במתן הלוואות והן במתן המלגות. המשנה לראש העיר ומחזיק תיק הצעירים והנוער, דורון אוזן: "מדובר בצעד חשוב המאפשר לנו להרחיב את הסיוע באופן נרחב יותר לסטודנטים תושבי ראשון המעוניינים לרכוש השכלה וחלקם מעוטי יכולת, ללמוד בראש שקט. הסטודנטים הזכאים יקבלו את ההלוואה באופן מיידי. הוסיפה לדבריו: מנהלת קרן שכ"ל, אליס גולדהירש: "מטרתה של קרן שכ"ל היא לסיע לציבור הסטודנטים להתרכז בלימודים ולא במימון התואר, על ידי הסרת המכשולים הכלכליים מולם ניצבים הסטודנטים באקדמיה. אנו מאמינים שההשכלה הינה השקעה לטווח ארוך, ולכן הגיוני לדחות חלק מעלויותיה לתקופה שמעבר לסיום התואר".

 

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה ראשון לציון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר