צילום: ChiccoDodiFC / shutterstock.com

האשמה: חוסר אשמה

חייב טפל שתי עלילות שווא על איש עסקים לו הוא חייב כספים - על כך שזרק כביכול רימון יד לחצר ביתו, ועל שהשליך אל מפתן ביתו ראש כרות של כבש, המשטרה עצרה בתחילה את איש העסקים, סגרה בהמשך חקירה אחת נגדו – אך הותירה אותו להיאבק על טיהור שמו והסרת הרישומים הפליליים שדבקו בו

פורסם בתאריך: 3.10.21 11:13

איש עסקים נורמטיבי, איש משפחה, בשנות החמישים לחייו, בעליה של חברה בתחום השיווק, מצא את עצמו מובל באישון לילה לחקירה בתחנת המשטרה, ומסובך עד צוואר בתיק פלילי, על לא עוול בכפו, רק מאחר שעשה עסקים עם אדם שהוליך אותו שולל וטפל עליו האשמות שווא – כך לפחות טוען עו"ד עמרי לשם המייצג את איש העסקים.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות בראשון לציון? 

הורידו את אפליקציית "השקמה ראשון לציון" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "השקמה ראשון לציון" באייפון 

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של השקמה ראשון לציון  כאן  והיו הראשונים לדעת


לדברי עו"ד לשם, במסגרת עבודתו, יצר  איש העסקים קשר עסקי עם נוכל רב מעללים, אשר הוליך שולל לא רק אותו, אלא גם אנשים רבים נוספים במהלך השנים.אותו נוכל חייב סכום כסף גדול לאיש העסקים, אשר ניסה לגבות אותו בתחילה, על פי מתווה שהוסכם ביניהם, לאחר מאמצי גישור שנערכו ביניהם. לדברי עורל הדין, משכשלו מאמציו של איש העסקים לגבות את החוב, הוא פתח בהליכי הוצאה לפועל כנגד החייב, שלא היה נתון בחובות רק מולו, אלא גם מול גורמים עבריינים. אותם עבריינים, טוען עורך דינו, בחרו לגבות את חובם בדרכים אלימות ופליליות, בין היתר על ידי זריקת רימון לחצר ביתו של החייב, והשארת ראש של כבש על מפתן ביתו.
לדברי עורך הדין, החייב חשב שהוא יוכל לתפוס שתי ציפורים במכה אחת, פנה למשטרה והתלונן נגד איש העסקים, תוך שהוא טופל עליו האשמות שווא, כאילו מעשי העבריינות הללו היו פרי יוזמתו, במטרה לגבות את חובו. כך נלקח איש העסקים באישון לילה לחקירה בתחנת המשטרה, והחל להיחקר כחשוד בפלילים לכל דבר ועניין. "לקראת אותה חקירה, שהיוותה עבור מרשי חוויה ראשונית ומכוננת, הוא לא זכה לייעוץ משפטי כלשהו, והחוקרים אף ניסו לשוות לסיטואציה נופך של תשאול תמים, חרף השעה החריגה", טוען עו"ד לשם, "במהלך החקירה לא הוטחו באיש העסקים החשדות המיוחסים לו, והחוקרים, מסיבה שאינה ברורה, החליטו לעוצרו למספר שעות, אך שחררו אותו לביתו בשעות הבוקר, אלא שרגע לפני ששוחרר לדרכו, פנה אליו קצין החקירות ואמר לו ש'אתה לא נראה לי כמו אדם שיזרוק רימון לבית של מישהו'…" וכך, למעשה החל להבין איש העסקים להבין מה הם המעשים אותם מייחסת לו המשטרה.
אלא שלאחר אותו לילה לבן, איש במשטרה לא טרח לעדכן את איש העסקים בדבר התקדמות החקירה או הפסקתה, וכך נדמה היה לו שהפרשייה כולה,נשכחה וגוועה לה.אלא שהוא שוב נקרא לחקירה, גם הפעם נפתח כנגדו תיק פלילי, ושוב, לדברי עו"ד לשם, העומד מאחורי התלונה היה אותוחייב, שאף עומת איתו בתחנת המשטרה בנוגע למקרה.
לאחר חקירה אגרסיבית, בשונה מזו הראשונה, הגיעה המשטרה למסקנה כי אין לאיש העסקים כל קשר להטלת ראש הכבש, ותיק החקירה שנפתח נגדו בחשד זה, נסגר בעילה של 'חוסר אשמה'. אך לדברי עו"ד לשם, משום מה, החליטו במשטרה ובפרקליטות להשאיר את תיק החקירה הראשון פתוח למרות הדמיון העז ביניהם.
לדברי עו"ד לשם, הותרת תיק חקירה חסר בסיס, ובו חשדות של איומים אלימים וקשירת קשר לביצוע פשע מצד איש עסקים נורמטיבי לחלוטין, מהווה עונש קשה ואכזרי. רישום שכזה עלול למנוע ממנו לקחת חלק במכרזים ממשלתיים, לזכות במשרה ציבורית, ובגינו הוא גם עלול לסבול משורה ארוכה של מגבלות עסקיות וציבוריות נוספות.
בשל ההחלטה הלא מובנת לסגור תיק אחד אך להשאיר בעינו את התיק השני, שיגר עו"ד לשם מכתב לפרקליטות, שבינתיים התיק הועבר אליה, שבו דרש לסגור לאלתר את החקירה הנותר כנגד מרשו, בעילה של "חוסר אשמה".
עו"ד לשם ציין במכתבו, כי מרשו נחקר בתיק זה פעם אחת בלבד, עניין שכשלעצמו מצביע על חוסר חשיבותו לתיק. בחקירה, טוען עו"ד לשם, לא הוטח בפני מרשו כל חשד, וזאת באופן מנוגד לחלוטין לחשדות חסרי הבסיס שפורטו נגדו בתיק החקירה.
בימים אלה, וכתוצאה ממאמציו של עו"ד לשם, הודיעה הפרקליטות לאיש העסקים כי החליטה שלא להעמידו לדין, וסגרה את תיק החקירה בעילה של "חוסר אשמה", בדומה לתיק השני.

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה ראשון לציון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר